HOTII DE SUBTITRARI (nesfarsit)

AMC (1,453 mesaje) (Administrator)
11-Iun-2007, 05:06 Top

Sa vezi surprize ce vor mai urma Smiley

E bine ca are cine sa ni le furnizeze Smiley
Pentru a intelege lumea:
S-au lasat cuvinte cheie in subtitrare.
Acesta era unul din cuvintele cheie din subtitrare.
Acum hotii incearca sa-si ascunda greseala si au modificat. Dovezile exista si nu au cum sa-si mai ascunda hotia. I-a vazut o lume intreaga.
Vom trece si la al doilea cuvand cheie
10 centimetri ....ei bine dragii mei in film se spune 5 inchi(mai era o fraza in care azi facut conversia corecta, iar eu am pus ca asa am vrut 5 centimetri), asta daca ati face conversia ar insemna 12,5 sau cam asa ceva.
Mai am destule pentru voi de acest gen, puse cu grija...
Dar ce sa va fac...nu ai vazut de oboseala sa furi mai cu tact...

(Vizitator)
11-Iun-2007, 05:06 Top

Sa inteleg ca s-au inspirat si la Ocean's ? Ca la Shrek3 ? Nu-mi vine sa cred ! De ce oare ? Smiley Chestia cu numele nu cred ca e o intamplare, si nici faptul ca din nou subtitrarea lor a aparut la cateva ore dupa a noastra. Atat de multe coincidente...

P.S. Trece, te rog, cuvantul cheie la o ora de maxima audienta, si folosinf un exemplu paralel din subul lor si din cel al nostru. Astfel nu vor mai avea cum sa-si stearga urmele.

AMC (1,453 mesaje) (Administrator)
11-Iun-2007, 05:06 Top

stai putin ca s-au tapit si cu 10 centimetri....si mai am...
Daca restul le-a mai coafat....aici s-a grabit rau de tot si a lasat sa povestesc 3 zile Smiley .
Dar cand modifica in arhiva, asa cum au facut cu Ruben (cuvant cheie, pe care dupa aceea e folosit corect Reuben), mai punem si altele Smiley

jackie (25 mesaje) (Utilizator)
11-Iun-2007, 05:06 Top

Tot o sa ai o surpriza, atunci sa te vad cum o scoti la capat Smiley

AMC (1,453 mesaje) (Administrator)
11-Iun-2007, 05:06 Top

Tot o sa ai o surpriza, atunci sa te vad cum o scoti la capat Smiley

Mai stii cine o sa mai aiba...sa vedem cum se scoate la capat Smiley

(Vizitator)
11-Iun-2007, 06:06 Top

@pispuck: La cei care au impresia ca ei fac mai mult decat altii cand de fapt nu e asa si nici nu o demonstreaza.


tata personal si, ca fapt divers iti recomand "ciocu'mic"... nu prea ai idee despre ce se vrea aici...
respect celor care se chinuie ore-n sir sa traduca un film dupa sonor ...si o vorba din popor celor care le fura " multa m...... " Smiley :B:

P.S:subs.ro Smiley

jackie (25 mesaje) (Utilizator)
11-Iun-2007, 07:06 Top

@maki: cumva vine de la machieala? ai descoperit acum forumul? sau ai intrat intentionat? asa ca jet si ciocu mic.

SHAKTI (1,093 mesaje) (Administrator)
11-Iun-2007, 07:06 Top

Disputele pot avea loc si civilizat. Plizzz.. :cry:

lost in translation
WebMan (551 mesaje) (Utilizator)
11-Iun-2007, 09:06 Top

Au început să scoată și numele meu din suburi... MAI NOU....

Să mor eu, când am făcut prima mea subtitrare, ăla nici să vorbească nu știa....

sabian (166 mesaje) (Utilizator)
11-Iun-2007, 10:06 Top

Au început să scoată și numele meu din suburi... MAI NOU....

Să mor eu, când am făcut prima mea subtitrare, ăla nici să vorbească nu știa....

Asa... credeai ca tu esti scutit? Smiley

AMC (1,453 mesaje) (Administrator)
11-Iun-2007, 10:06 Top

Au început să scoată și numele meu din suburi... MAI NOU....

Să mor eu, când am făcut prima mea subtitrare, ăla nici să vorbească nu știa....

Asa... credeai ca tu esti scutit? Smiley

Nici macar varsta nu se mai respecta Smiley

neoh (187 mesaje) (Utilizator)
11-Iun-2007, 10:06 Top

nu conteaza daca demonstrezi sau nu, pt k nu conteaza. Ei tot o sa fure sub si o sa copieze greselile pt k nu se prind si ei sa faca mai atent "sub" si sa o puna pe site mai tarziu, k poate asa o sa fie mai credibili. Dar......sa stiti k nush ce vor sa demonstreze daca pun sub dupa cateva ore dupa voi. Daca ar lua-o si ar pune-o pe site la fel cum o iau de aici, ar fi mai bine dar........cred k e cleptoman si nu se poate abtine. Smiley

Anubis20 (139 mesaje) (Utilizator)
12-Iun-2007, 06:06 Top

Paranoia e in floare frate...se adevereste ca indiferenta doare, ce tot ii dai frate inainte cu furturile cand tie personal nu ti s-a furat nici un sub si nici nu ai dovedit vreodata ca s-ar fi intamplat, deja e penibil si m-am saturat de prostiile astea...aveti conferinta pe messenger fratilor, folositi-o si reglementati treaba, nu trebuie sa va spalati rufele in public ca nu intereseaza pe nimeni acest lucru, pe noi userii ne doare in cot de unde luam subtitrarile, de aici sau de pe titrari.ro...terminati odata cu acuzele astea ca e aiurea...GATA SUNTETI MAI TARI... ce-i de pe titrari sunt niste "hoti" nu trebuie sa deschideti jdemii de thread-uri cu acelasi subiect...maturizati-va odata pentru totdeauna. Smiley


Sht!
Daca ti s-ar fura tie un DVD subtitrat (nu tradus) de tine si s-ar urca pe un site concurent, cum ti-ar pica? Nu cred ca bine. Iar la tine este vorba de munca mai putina decat cea a unui traducator. Mai ales daca subtitrarea are numarul corespunzator de caractere pe rand, diacritice, numarul corespunzator de randuri pe linia de subtitrare, etc. Cel mai sanatos ar fi sa se ajunga la respect reciproc si cu asta basta. Respectarea autorilor si respectarea dorintelor acestora.

jackie (25 mesaje) (Utilizator)
12-Iun-2007, 07:06 Top

Carcotasule s-a demonstrat vreun furt? se putea sa nu aberezi tu?

intellect (63 mesaje) (Utilizator)
12-Iun-2007, 07:06 Top

Unii zic că s-a demonstrat cu vârf și îndesat.
Iar unu', jeez îi zice, are cică peste 200 de suburi urcate pe titrări.ro în 6 luni, fără să fi muncit la nici una. Asta pe un site care pretinde că respectă traducătorii.
Poate că nu este furt, dacă vrei neapărat să susții asta cu probe ca la tribunal, dar nesimțire crasă și "fiindcă vreau și fiindcă pot", asta fără îndoială este. Și e la fel de condamnabil.