HOTII DE SUBTITRARI (nesfarsit)

(Vizitator)
10-Iun-2007, 10:06 Top

Subtitrarile incluse in lista sunt cele care au fost furate de titrari.ro. Spre exemplu, lista include si titluri ca "Piratii din Caraibe 3" sau "Spider-man 3" care, desi in momentul de fata nu se afla pe site, au fost furate si "rulate" pana cand au aparut subtitrarile facute de ei.


Ca o dovada a acestui fapt, a se urmari subtitrarea la filmul "Shooter". Furata astazi de pe subs.ro, aceasta repede a fost stearsa de pe titrari.ro. Nu, nu din bunavointa. E un semn evident ca in urmatoarele maxim 48 de ore plus minus infinit (grabiti-va, baieti, poate reusiti mai repede ceea ce noi am reusit acum 2 luni dupa sonor) cineva de pe acel site va traduce acest film. Asadar, practica "rularii" pe "coastele" plapanzilor a subtitrarilor realizate de subs.ro este una curenta. Smiley

neoh (187 mesaje) (Utilizator)
10-Iun-2007, 11:06 Top

Nu vreau sa ma bag dar la Are we done yet ? am scri la sfarsit k e corectata de mine si daca au furat-o inseamna k au sters ce am scris eu la sfarsit. Daca au ajuns mereu sa fure cate o sub de pe subs.ro inseamna k la ei nu prea are cine sa traduca. Sper sa se faca ceva pt k nu imi place sa ma chinui degeaba. Atunci l-e fac pt mine si gata, k nu e mare lucru.

Sherpe2 (850 mesaje) (Utilizator)
10-Iun-2007, 11:06 Top

Atunci l-e fac pt mine si gata, k nu e mare lucru .

Am mai auzit asta de la tine Smiley

neoh (187 mesaje) (Utilizator)
10-Iun-2007, 11:06 Top

poate ai mai auzit asta de la mine dar asta e chiar naspa k m-am chinuit ceva la sub aia si e naspa sa o ia altii si sa nu scri acolo la sf k am pus si eu niste amarate de diacritice, k nu e mare lucru si nu omoara pe nimeni. Si totusi as vrea sa fac pt mine dar nu toti fura sub si pozte mai au nevoie si altii de ele, de aia m-am razgandit si am mai pus. Dar trebuie sa faca ceva cei de pe sub nu sa stea k niste fraieri si sa acuze degeaba. De ce mai acuza atunci? E inutil. pt k toti fura aia asa k...........nu mai conteaza.Totusi sper pana la urma sa se faca ceva.

SHAKTI (1,093 mesaje) (Administrator)
10-Iun-2007, 11:06 Top

. Dar trebuie sa faca ceva cei de pe sub nu sa stea k niste fraieri si sa acuze degeaba. De ce mai acuza atunci? E inutil. pt k toti fura aia asa k...........nu mai conteaza.Totusi sper pana la urma sa se faca ceva.


Hm? Cine acuza si stau ca fraierii?

lost in translation
neoh (187 mesaje) (Utilizator)
10-Iun-2007, 11:06 Top

criss acuza. Dar nu numai el. Mai sunt si altii. Faza e k nu cred k aveti ce sa faceti pt k oricum pot sa-si faca alt cont si gata. poate sa fure in continuare. Scuze k v-am facut fraieri, dar trebuie sa gasiti o solutie la problema asta.

Sherpe2 (850 mesaje) (Utilizator)
10-Iun-2007, 11:06 Top

Neoh vorbesti aiurea :B:

neoh (187 mesaje) (Utilizator)
10-Iun-2007, 11:06 Top

bine. sa vb eu aiurea si sa nu imi fure sub corectata de mine. :x . k


1209
01:23:25,635 --> 01:23:29,705
Zii lui Magic ca Chuck Dog a zis :
Respect ! Tu ești omu' !

1210
01:23:30,105 --> 01:23:33,015
Chuck Dog a zis : "Respect ! Tu ești omu' !"

Macar de ar fi corectat in loc de omu' = omul.Nu am fost atent la astea si au gresit si ei. k daca ar fi luat-o si ar fi pus ei diacritice si atat nu ar fi fot inlocuite celelalte greseli de genul care ti-am aratat mai sus.


1245
01:25:46,564 --> 01:25:49,674
TRADUCEREA ªI ADAPTAREA
[email] CIPRIANXX18@YAHOO.COM[/email]

1246
01:25:49,675 --> 01:25:50,675
Corectata de Neoh.


Asa e pe subs.ro, iar pe titrari e stearsa ultima linie. Asa k zi tu daca vb prostii.

SHAKTI (1,093 mesaje) (Administrator)
10-Iun-2007, 11:06 Top

Da. Cata dreptate ai. Fraieri ca stam si traducem pentru unii care ofensati ca li s-a furat o subtitrare la care au pus puncte si virgulite- ne fac tot pe noi fraieri. Asa de tupeisti mai sunteti in pareri: Vai, degeaba faceti scandal! Vai, daca as fi eu in locul vostru..cate n-as face! Nu stiti cum sa abordati problema domle'! Fraieri, ca luam atitudine fata de niste inconstienti care iau subtitrarile de aici ca la supermarket. jeez draga, ti-ai umplut caruciorul si azi? Primim marfa noua acusi, sa vii cu cardul de fidelitate si poate te inscrii si la tombola. Lasa mofturile neoh, tradu dupa sonor variante de cam, stii tu, alea care se aud "bine" si dupa ce-ai sa-ti dai seama cum merge treaba, iti vom ura bun venit in clubul fraierilor.

lost in translation
intellect (63 mesaje) (Utilizator)
10-Iun-2007, 11:06 Top

poate ai mai auzit asta de la mine dar asta e chiar naspa k m-am chinuit ceva la sub aia si e naspa sa o ia altii si sa nu scri acolo la sf k am pus si eu niste amarate de diacritice, k nu e mare lucru si nu omoara pe nimeni

:A
neoh, pe ce limbă scrii? Îți recomand http://www.miracol.ro/carte.php?carte=325&titlu=Gramatica%20practica%20a%20limbii%20romane" class="link"> asta . Face minuni.

neoh (187 mesaje) (Utilizator)
10-Iun-2007, 11:06 Top

Smiley imi pare rau k te-am facut fraier si pe ceilalti care fac sub. Urmeaza sa pun si eu o sub la un film care nu il are nici un site, dar nu zic k sa nu "traduca" si cei de pe titrari. Imi pare rau. Stiu k faci multe si tu si ceilalti si k m-am suparat degeaba dar sa stii k am vazut cate sub a furat jezz si sunt crucit. A mai furat dar park acum s-a intrecut pe sine. Ii multumesc lui criss pt mess pe care mi la dat dar sa stii k oricum ai face sunt prea bine antrenati k sa faca chestii destea. Asta e. Smiley Poate o sa se gaseask vreo solutie.

(Vizitator)
10-Iun-2007, 11:06 Top

Dar trebuie sa faca ceva cei de pe sub nu sa stea k niste fraieri si sa acuze degeaba. De ce mai acuza atunci? E inutil. pt k toti fura aia asa k...........nu mai conteaza.Totusi sper pana la urma sa se faca ceva.


Pai cei de pe subs ce-ar trebui sa faca ? Sa ia toate subtitrarile revizuite de Dappon, spre exemplu, si sa stearga numele lui din ele ? Ar trebui sa le demonstram ca suntem la fel de cretini ca unii paraziti ? Eu zic ca nu, desi ar merita din plin sa li se raspunda cu aceeasi moneda. Ce se poate face este sa se spuna un lucru foarte clar: titrari.ro prin cei ce au facut regulamentul site-ului lor au stabilit fara echivoc ca atunci cand cineva face o corectura la o subtitrare, acela nu sterge autorul si isi insuseste subtitrarea, ci, eventual, isi trece numele intr-o linie din subtitrare , prin aceasta recunoscandu-i-se efortul depus. Era una din masurile sustinute cu tarie de nimeni altul decat de parintele respectarii dreptului de autor, adio67, pe vremea cand era moderator pe acel site(si nu am spus-o in sens peiorativ, pentru ca toata lumea stie cate eforturi a depus pe vremuri pentru respectarea dreptului de autor). Astazi, toate acestea sunt vorbe in vant, iar regulamentul este pentru a se aplica dupa bunul lor plac, si nicidecum pentru respectarea literei sale.

P.S. Neoh, daca gandesti ca prin contributia ta faci un bine, impartind si celorlalti care au nevoie de ea, nu are rost sa te enervezi. Vei vedea ca lumea va aprecia acest lucru in timp. Nimic nu se schimba peste noapte, cu atat mintea incuiata a catorva indivizi. Cu fiecare zi care va trece lumea se va convinge cine sunt cei de pe titrari.ro.
P.S. Si mie mi-a fost sters numele din mai multe subtitrari la care contribuisem decisiv. Poate ca toti userii ce uploadeaza la noi ar trebui sa-si asume acest risc si daca se simt batjocoriti de hotii de subtitrari sa se alature protestului nostru. Oricum, ceea ce simt toti acestia simt si traducatorii site-ului. Ce-ar fi daca noi ne-am opri din tradus ? N-ar fi o ipoteza interesanta ?

pispuck (84 mesaje) (Utilizator)
11-Iun-2007, 12:06 Top

Ce-ar fi daca noi ne-am opri din tradus ? N-ar fi o ipoteza interesanta ?

Smiley S-ar uita multi la multe filme ca si "Curca'n lemne" Smiley
si jeez saracu(desigur si alti) ar(au) ramane fara servici Smiley

AMC (1,453 mesaje) (Administrator)
11-Iun-2007, 01:06 Top

Si veverita hoata si plagiatoare loveste din nou...poate ar trebui pus asta si in poza...Cine spune asta Ruben din Ocean 13....sau era Reuben Smiley
Pentru cei care nu inteleg...
00:03:55,000 --> 00:03:55,800
Hei, Ruben

Si acesta este aperitivul mai sunt cateva capcane in care a dat.
Multumim ca ne apreciezi munca, dar nu o aprecia asa de mult Smiley

jackie (25 mesaje) (Utilizator)
11-Iun-2007, 05:06 Top

Sa vezi surprize ce vor mai urma Smiley