HOTII DE SUBTITRARI (nesfarsit)

Palaviccini-Centurion (595 mesaje) (Utilizator)
2-Iul-2007, 07:07 Top

se pare ca userul nex, tiptil, tiptil sterpeleste pe rand suburile lui cd maniac.
Sa fie o coincidenta?
e vorba de BANSHEE si THE OTHER SIDE

Sa fe oare scaderea traficului la site-ul nr.1 din Romania (care intre timp a devenit nr.2?) Smiley

(Vizitator)
2-Iul-2007, 01:07 Top

lol

http://www.imagehost.ro/pict/021320484688d1807c4ba.jpg

SHAKTI (1,093 mesaje) (Administrator)
2-Iul-2007, 01:07 Top

Pai de atat sunteti in stare si atat va duce mintea. Nu stiti sa jucati fair-play si va aratati adevarata fata de ...nimicuri. Kuniva,..du-te si te rade in ceata voastra de pitigoi si posteaza aici doar cand ai ceva serios de spus. Considera-l un avertisment.

lost in translation
(Vizitator)
2-Iul-2007, 01:07 Top

Lasa, Shakti, daca nu posta individul acea imagine (tare prompt a fost, caci a ramas pe site exact 4 minute... si e mai greu de crezut ca in 4 minute apuci sa si editezi si sa si urci la noi pe site un sample atat de exact ca cel de mai sus, ceea ce ma duce cu gandul la alte chestii... oare mai gandeste cineva acelasi lucru despre acest kuniva ?) o postam chiar eu, sa arat cat de idioti pot fii nu cei care posteaza asa ceva (respectivii se exclud din motive de labilitate psihica... off, caldura asta...), ci cei care tolereaza asa ceva. Adica cei care nu pot face de unii singuri din lipsa de neuroni. Intr-adevar, a deranjat faptul ca site-ul nr.1 a devenit, peste noapte, nr. 2. Astfel se explica toate ultimele actiuni precipitate de duminica incolo (de sambata se stia ca au scazut la trafic), si acest gest, si furtul celor 2 subtitrari ale lui cd maniac, si cele 4 urcari de pana acum la Die Hard 4 (si stergeri cu mare intarziere), si precipitarea unora de a anunta traducerea tardiva a filmului, si multe, multe alte lucruri petrecute doar intr-un interval de 2 zile... Frustrarea asta...Smiley

AMC (1,453 mesaje) (Administrator)
2-Iul-2007, 04:07 Top

lol

Poate-mi explici si mie ce e asa amuzant sa ne distram impreuna

smyley (13 mesaje) (Utilizator)
3-Iul-2007, 11:07 Top

Cineva nu are altceva de facut decat sa dea refresh la pagina de pe titrari.ro? Sau e coincidenta ca in cele 4 minute a nimerit pe site un administrator de pe subs?
Mi se par copilarii. Grow up.

AMC (1,453 mesaje) (Administrator)
3-Iul-2007, 12:07 Top

Cineva nu are altceva de facut decat sa dea refresh la pagina de pe titrari.ro? Sau e coincidenta ca in cele 4 minute a nimerit pe site un administrator de pe subs?
Mi se par copilarii. Grow up.

Nu vezi poza de la Kuniva?
Nu a nimerit nimeni, a tinut el mortis sa ne arate, nimerind in cele patru minute.

WebMan (551 mesaje) (Utilizator)
3-Iul-2007, 01:07 Top

Care e POZA ?

WebMan (551 mesaje) (Utilizator)
3-Iul-2007, 01:07 Top

Asta e...

http://xs317.xs.to/xs317/07272/titrari.jpg" class="link">http://xs317.xs.to/xs317/07272/titrari.jpg

Mda...

uploader: Attitude

Email: [email] versusfx@gmail.com[/email]
IP: 194.176.188.114

Acum, urmează bann....

Dacă vreți să-l SALUTAȚI, aveți mailul lui...
Smiley Smiley Smiley Smiley

(Vizitator)
4-Iul-2007, 11:07 Top

Si furtul de subtitrari continua... la nesfarsit, ca-n numele topicului. Azi au fost furate "Living & Dying", ultimul episod abia tradus de la Kyle XY, The Contract (a doua oara -d-le laurentiuvaduva, ar fi bine sa va puneti ochelari, miculschi, contribuitorul anterior pe care il citati a avut "bunul simt" de a scrie la rubrica traducator: nu stiu, dar si un mesaj incurajator -Multumesc traducatorilor sau echipelor de traducatori pt munca!Respect!, lucru pe care dvs nu-l faceti. Autorul e subs.ro team, daca nu-l cunoasteti.) si The Transformers. Iar acum sa mai remarc ceva, pentru ca toata lumea sa observe asta: subtitrarea la Transformers a fost stearsa repede dintr-un motiv foarte simplu: in curand aceasta va fi facuta de cativa traducatori frustrati de pe un site cazut pe locul 2. Mai bine zis... foarte probabil plagiata. Si ca sa se confirme acest lucru, va mai dau un pont: subtitrarea la Transformers nu a fost furata cu acelasi zel nici de softpedia. Si stiti de ce? Cred ca ati ghicit ! In curand softpedia, mana dreapta a site-ului titrari.ro (sau mai bine zis catelusii muncitorului) va urca subul plagiat al lor. De aceea nu au furat nici "Knocked up", ca sa nu va mai mirati... un anume Patronu lucreaza la ea de un secol si nu reuseste sa o termine...

Deci, intellect, cum ramane cu dusmania la cutite dintre sofpedia si titrari.ro ? Urmareste doar aceste 2 subtitrari (Knocked Up si Transformers) si te vei convinge ca e asa cum spun. Noi nu dorim ca subtitrarile noastre sa ajunga pe nici unul din acele 2 site-uri, dar modul in care procedeaza dannyboss e de-a dreptul marsav: suburile noastre sunt bune pana scoate muncitoru srl ceva calificat automat "mai bun", dupa care ale noastre sunt sterse, iar ale lor promovate la greu. Ar fi bine ca toti userii sa cunoasca aceste realitati, inclusiv acei cretini care vin aici pe forum si tin lectii de cum se pune o virgula intr-o subtitrare.

A, era sa uit. Subtitrarea la Pathfinder urcata pe titrari.ro de userul florin09976 e furata si ea de aici. Personal am corectat-o si sincronizat-o, am facut-o TVQS pe cand pe acel site nu exista asa ceva, iar acum acest individ, acceptat de moderatorii de acolo, a urcat acest sub stergand dupa bunul lui plac linia in care se specifica cine a revizuit acea traducere. Nu este primul sub la care munca nu-mi este respectata. Ce spuneti dragi contribuitori, v-ar face placere sa va cenzurez contributia pe subs.ro ? Cred ca pe distel sau sherpe, spre exemplu, sigur i-ar deranja. Ei bine, sa stiti ca si pe mine ma deranjeaza la fel de mult gestul gastii de pe titrari. Si mai vorbeau demagogii de respect... Ha-ha-ha...

Sherpe2 (850 mesaje) (Utilizator)
4-Iul-2007, 11:07 Top

Nu ma da exemplu pe mine :o Smiley

(Vizitator)
4-Iul-2007, 11:07 Top

De ce nu ? Chiar am updatat o arhiva pe contul tau pentru ca ai avut o contributie foarte buna la un sub (nu mai tin minte exact) care a avut o gramada de descarcari, in sensul ca ai corectat-o integral, iar numele nu ti-a fost sters din subtitrare. Ca vrei sau nu sa-ti apara numele in subtitrare, eu zic ca e singura "recompensa" pentru faptul ca ti-ai pierdut cateva ore cu corectarea ei, in locul unui traducator iresponsabil sau care pur si simplu nu stie anumite lucruri. Dar sa vina un oarecare si sa se foloseasca de munca ta stergand urmele contributiei tale e deja batjocura. Dar pe acel site nu mai exista loc de atata ura, iar unii vin sa-si prolifereze amenintarile pe acest forum... Unii pe care ii credeam mai respectabili, dar care se dovedesc una cu tarana.

intellect (63 mesaje) (Utilizator)
5-Iul-2007, 01:07 Top


Deci, intellect, cum ramane cu dusmania la cutite dintre sofpedia si titrari.ro ? Urmareste doar aceste 2 subtitrari (Knocked Up si Transformers) si te vei convinge ca e asa cum spun.

Am zis eu vreodată că softpedia e un site onest??? Voi spuneați asta acum nu multă vreme și le suflați în (beep) că cică respectă traducătorii, nu eu. DanyBoss și Mtz sunt clienți vechi de-ai mei, cu mult înainte să apară jeez sau squirrel67 Smiley

(Vizitator)
6-Iul-2007, 02:07 Top

Iata cum intelege conducerea titrari.ro formata din actualii moderatori sa-si aplice propriul regulament:

http://i7.tinypic.com/52cs3rq.jpg" class="link">http://i7.tinypic.com/52cs3rq.jpg

As dori ca cel mai neinsemnat user de pe acel site, care pretinde ca acel regulament ii apara interesele, sa-mi explice care este deosebirea intre echipa subs.ro si echipa torentcrestin. Nu de alta, dar vreau sa inteleg si eu de ce administratorii si moderatorii in frunte cu Patronu srl sterg numele echipei noastre din rubrica traducator, iar al altora il lasa in voie. Ori regulamentul ala e facut stramb, ori cel care l-a gandit are o problema serioasa... Acesta este site-ul titrari.ro. Nu da explicatii nimanui, isi trimite maimutele sa fure subtitrari si sa se transforme peste noapte in noi mr.Johni si jeezi... Da, titrari.ro ii sustin pe cei precum mr. John, nu ii baneaza. Dar despre asta in curand.

Palaviccini-Centurion (595 mesaje) (Utilizator)
14-Iul-2007, 07:07 Top

Si au reinceput furturile de subtitrari.

Iata cum site-ul titrari.ro intelege sa respecte munca traducatorilor:

http://img166.imageshack.us/img166/8682/titrarifr8.th.jpg