Daca ai venit cu trenul Duminica de la Hunedoara.........te

Anubis20 (139 mesaje) (Utilizator)
31-Aug-2007, 11:08 Top

Mariuca draga, deja ii ranesti sentimentele bietului baiat... Cum adica sa vorbiti doar asa cand te plictisesti? Pai e frumos ce spui tu acolo? Recunoaste ca ti-a placut. Ca ti-a placut pentru felul in care gandeste, pentru felul in care vorbeste, pentru amandoua, pentru pasiunea comuna, n-are a face.
Oricum, e super simpatica povestioara care se infiripa pe aici. Iti doresc sincer succes in cautari.
P.S. Sper doar sa nu fie vreunul din copiii agramati pe care i-am cam admonestat verbal pe aici.

neoh (187 mesaje) (Utilizator)
1-Sep-2007, 01:09 Top

Toate ca toate eu vroiam doar sa il gasesc , asa ca sa mai stam de vorba, cind ma plictisesc , nu sa am o relatie amoroasa......e cam departe Hunedoara de Cluj (acum chiar ca v-am dezamagit nu-i asa ?)


Nu e frumos ce ai sris. S-ar putea acum sa nu mai raspunda, daca e orglios sau si-a facut niste sperante.... :p

(Vizitator)
1-Sep-2007, 10:09 Top

Cris chiar nu esti curios? Smiley fa-mi un scenariu , esti si asa tare dragut cu mine


Cere si ti se va da... mai ales ca azi e sambata si timpul imi permite sa fiu mai altfel decat in cursul saptamanii...

Daca ar fi sa fiu scenarist, din pacate melodrama care s-ar inspira din al meu scenariu s-ar sfarsi tragic. Asta pentru ca in general viata ofera cele mai mari surprize dar si cele mai mari dezamagiri. Cand cauti cu lumanarea ceva, fie si acul in carul cu boi al lui Grigorescu, s-ar putea ca viata sa fie neasteptat de darnica. O jumatate din scenariu as dedica-o acestor clipe, in care iluziile dau speranta unor aparente care urmeaza a fi inselate in partea a doua a scenariului… stii, aceea cu datul jos al mastilor. Acolo fie as introduce un al treilea personaj in scenariu (clasic, s-ar zice), fie as ucide filmul printr-un hara-kiri psihologic, unul din personaje autoinvinovatindu-se pentru ceea ce n-ar putea oferi pentru gasirea "caii spre fericire", datorita tocmai firescului imperfectiunii umane. N-as introduce vreun factor extern care sa curme iluzoria fericire (stiu eu, o boala cu tic tac care e la moda in melodramele coreene), ci mai degraba as lasa personajele sa se macine singure in precaritatea propriei lor conditii umane.
Dar e doar un scenariu… viata reala doar se inspira din astfel de scenarii, deci nu exista motive de ingrijorare. Smiley

maria (33 mesaje) (Utilizator)
1-Sep-2007, 10:09 Top

Vai ce simpatici sunteti .... multumesc cris , foarte frumos scris, si asa off topic eu cred ca nu ar trebui sa te opresti la traducere, ar trebui sa scri tu ceva si sa-i lasi pe altii sa te traduca.....(as fi prima care ar cumpara cartea ta )iar daca vei fi vreodata in pana de idei, as mai putea sa iti mai strecor o povestioara, oricum asta de aici doar datorita voua a devenit simpatica.
In rest neoh eu sper ca nu l-am speriat , da nu a fost frumos sa spun ceea ce am spus pentru ca intr-adevar mi-a placut ca om, nu ca barbat ...neaparat .... ci ca om , si Cucubau sa sti ca sunt convinsa ca nu e unul din agramatii pe care i-ai apostrofat tu.


Dar vreau sa mai rectific ceva din ce spuneam intr-un mesaj anterior , ''ca sunteti rautaciosi ''si ca nu imi iau subtitrarile de la voi, acum ma bucur ca v-am gasit, ma bucur cind unul dintre voi imi scrie cite un mesaj, sunteti tare draguti.
Smiley Smiley


Maria

maria (33 mesaje) (Utilizator)
1-Sep-2007, 12:09 Top

Nimeni nimic? sunteti tare ocupati astazi.....


Maria

Palaviccini-Centurion (595 mesaje) (Utilizator)
1-Sep-2007, 12:09 Top

Suntem ocupati cu traducerile Smiley Eu unul astept nerabdator sa ne spui si noua daca l-ai gasit pe acel user de pe forum.

maria (33 mesaje) (Utilizator)
1-Sep-2007, 12:09 Top

buna Lovendal , ce traduci? imi traduci si mie o melodie, am incercat si eu , dar sunt cateca cuvinte pe care chiar nu le inteleg...(vb serios)

si ...desigur daca apare va anunt, dar eu totusi cred ca deja fuge de manca pamantul.. Smiley Smiley Smiley


Maria

intellect (63 mesaje) (Utilizator)
1-Sep-2007, 12:09 Top


dar eu totusi cred ca deja fuge de manca pamantul.. Smiley Smiley Smiley


De ce, are motive?
Smiley

Palaviccini-Centurion (595 mesaje) (Utilizator)
1-Sep-2007, 12:09 Top

Ce pot sa traduc, decat filme Smiley Cat priveste versurile de la melodie, contacteaza-ma pe privat.

maria (33 mesaje) (Utilizator)
1-Sep-2007, 01:09 Top

Da , cred ca are, daca citeste ce am scris noi.... e destul de timid , cel putin asa l-as descrie eu....



Maria

cosmin11 (0 mesaje) (Utilizator)
1-Sep-2007, 01:09 Top

M-am bagat si eu aici citind tot ce s-a scris despre aceasta poveste si sincer mi se pare super draguta povestea. In fine , Maria eu cred ca cel care il cauti va aparea cat de curand depinde cat de mult posteaza pe acest site. daca posteaza din 3 in 3 zile sau eu stiu saptamanal va aparea mai tarziu.
Succes in a gasi ceea ce cauti. Smiley

maria (33 mesaje) (Utilizator)
1-Sep-2007, 01:09 Top

Multumesc Cosmin,.......... ce ma bucur ca sunteti tot mai multi Smiley Smiley , si tot mai aproape de cluj , asta-i si mai dragut , va simt mai de-ai mei.........nu te supara Lovendal , si la iasi am o prietena foarte draga , cu care stam de vb ore in sir pe mess , deci esti si tu oarecum aproape.....

intellect (63 mesaje) (Utilizator)
1-Sep-2007, 01:09 Top

e destul de timid....

Un forum e ultimul loc de pe lume unde să fii timid. Aici ești un nickname și un avatar, nu o persoană.

maria (33 mesaje) (Utilizator)
1-Sep-2007, 08:09 Top

Ei na, uite ca a trecut si ziua asta si ...nimic..... Smiley

Voi ce mai faceti? mai sunteti alaturi de mine?



Maria :?

cosmin11 (0 mesaje) (Utilizator)
1-Sep-2007, 08:09 Top

Scuze Maria ca intervin iar , dar nu inteleg o chestie, daca ti-a placut atat de mult baiatul acesta ce nu iai cerut un numar de telefon , ceva de contact , era mult mai usor astfel , cu tupeu ca nu te mananca.

Acest subiect este închis.