Va redeveni Dl Traian Băsescu presedinte?

AMC (1,453 mesaje) (Administrator)
20-Apr-2007, 07:04 Top

Credeți că va fi reconfirmat Dl Traian Băsescu?

sabian (166 mesaje) (Utilizator)
20-Apr-2007, 08:04 Top

Eu sper ca nu. Ce sa facem cu un presedinte ipocrit si las? Si Ceausescu a avut mai multa vina. Si mai zicea ca a fostlup de mare. Smiley

SHAKTI (1,093 mesaje) (Administrator)
20-Apr-2007, 08:04 Top

Se face referendum si in mod sigur va fi anulata decizia de suspendare. Smiley

lost in translation
sabian (166 mesaje) (Utilizator)
20-Apr-2007, 10:04 Top

Se face referendum si in mod sigur va fi anulata decizia de suspendare. Smiley


Pui pariu ca nu? Smiley
Urmatorul drum al lui Baselu e la... DNA!

SHAKTI (1,093 mesaje) (Administrator)
20-Apr-2007, 10:04 Top

Hai sa facem pariu ca nu se intampla asa.

lost in translation
AMC (1,453 mesaje) (Administrator)
20-Apr-2007, 11:04 Top

Se face referendum si in mod sigur va fi anulata decizia de suspendare. Smiley


Pui pariu ca nu? Smiley
Urmatorul drum al lui Baselu e la... DNA!

Stii de vreo comanda politica si nu ne spui si noua Smiley .
Daca e tradare macar sa stim si noi Smiley

pispuck (84 mesaje) (Utilizator)
21-Apr-2007, 03:04 Top

ma rog din tot sufletul sa devina iarasi presedinte Smiley Smiley sa pot sa vad ce o sa mai faca gunoaiele care l-au dat jos acuma

nu mai fumez de trei ani dar acuam la nervi pe care ii am ca i-mi vine sa :cry: de nervi ma duc sa i-mi cumpar tigari si ceva de baut ca sincer nu mai suport

Palaviccini-Centurion (595 mesaje) (Utilizator)
21-Apr-2007, 02:04 Top

In mod sigur ca populatia va respinge votul ipocrit al parlamentului de 2 bani...dar tare mi-e teama ca ii vor cauta nod in papura si vor face toate masinatiunile posibile pentru a nu-l lasa sa revina. Daca se va intampla asa, singura solutie este ca iesim in strada si sa maturam cu parlamentarii astia care nu ne mai reprezinta!

sabian (166 mesaje) (Utilizator)
21-Apr-2007, 03:04 Top

Revolutionarule! Smiley

sabian (166 mesaje) (Utilizator)
21-Apr-2007, 03:04 Top

In mod sigur ca populatia va respinge votul ipocrit al parlamentului de 2 bani...dar tare mi-e teama ca ii vor cauta nod in papura si vor face toate masinatiunile posibile pentru a nu-l lasa sa revina. Daca se va intampla asa, singura solutie este ca iesim in strada si sa maturam cu parlamentarii astia care nu ne mai reprezinta!

Poate ai uitat, dar pe Baselu l-a votat un sfert din populatia cu drept de vot. Acum trebuie sa-i "aprobe" suspendarea jumatate din populatie. Cool, nu? Smiley

Palaviccini-Centurion (595 mesaje) (Utilizator)
21-Apr-2007, 05:04 Top

Basescu a fost suspendat de 332 de parlamentari care nu mai reprezinta vointa electoratului, pentru ca majoritatea il vrea tot pe Basescu. Adica, o mana de oameni suspenda un presedinte ales de popor, impotriva vointei poporului. E la fel de cool, nu? Smiley

sabian (166 mesaje) (Utilizator)
21-Apr-2007, 09:04 Top

Basescu a fost suspendat de 332 de parlamentari care nu mai reprezinta vointa electoratului, pentru ca majoritatea il vrea tot pe Basescu. Adica, o mana de oameni suspenda un presedinte ales de popor, impotriva vointei poporului. E la fel de cool, nu? Smiley

Man, habar n-ai de proceduri. Parlamentarii au votat suspendarea lui Baselu, care poate fi demis apoi doar prin referendum. Mai simplu de cit atit nu se poate.
Daca mai ai nelamuriri, intreaba-ma. Smiley

(Vizitator)
21-Apr-2007, 09:04 Top

Sabiane, cand o sa ia sa Vadim/ Becali presedinte, sa nu te dai lovit si sa ai aceeasi atitudine ca cea de acum... Smiley

Palaviccini-Centurion (595 mesaje) (Utilizator)
21-Apr-2007, 09:04 Top

Man, habar n-ai de proceduri. Parlamentarii au votat suspendarea lui Baselu, care poate fi demis apoi doar prin referendum. Mai simplu de cit atit nu se poate.
Daca mai ai nelamuriri, intreaba-ma. Smiley

Fii sigur ca am inteles foarte bine procedurile. Am scris in topicul de mai sus SUSPENDA, nu DEMITE. Ideea era alta: pentru ce sa-l suspenzi, chiar si pentru o luna, atat timp cat presedintele e ales de popor si nu de Parlament? Ce drept moral are o mana de 300 si ceva de oameni sa suspende un om ales de milioane de oameni? Asta era toata chestiunea. Mai ales ca, Curtea Constitutionala a zis clar ca nu a incalcat Constitutia. Doar ca niste oligarhi sa-si arate muschii ca asa vor ei, indiferent de ce zice majoritatea electoratului? Nu e normal deloc.

kralizec (3,373 mesaje) (Administrator)
21-Apr-2007, 11:04 Top

Eu zic ca o sa revina dar votez impotriva.

Acest subiect este închis.