Un nou plagiator marca titrari.ro: Liviu Darian

LArSON (28 mesaje) (Utilizator)
18-Sep-2007, 02:09 Top

Lovendal, mai da cate un PM pe forumul celalalt pe care-l mai citesti... daca aveti probleme cu autorii stersi.

Imi cer scuze ca intrerup un asemenea brainstorming, deja nu mai poate omul sa-si corecteze titrarea. Vine Halloweenul, o sa-mi aleg un personaj de pe aici sa-i port costumul :badgrin:

N-am vrut sa ma bag, n-am mai citit forumul de mult, dar eram curios ce-ati mai scos si despre Liviu. Stati linistiti ca nu mai intru. Asa cum am zis mai sus, pentru orice problema legata de autori PM me dincolo.

AMC (1,453 mesaje) (Administrator)
18-Sep-2007, 02:09 Top

Lovendal, mai da cate un PM pe forumul celalalt pe care-l mai citesti... daca aveti probleme cu autorii stersi.

Imi cer scuze ca intrerup un asemenea brainstorming, deja nu mai poate omul sa-si corecteze titrarea. Vine Halloweenul, o sa-mi aleg un personaj de pe aici sa-i port costumul :badgrin:

N-am vrut sa ma bag, n-am mai citit forumul de mult, dar eram curios ce-ati mai scos si despre Liviu. Stati linistiti ca nu mai intru. Asa cum am zis mai sus, pentru orice problema legata de autori PM me dincolo.

Asa ai spus si ultima oara Smiley
Si nu noi am spus, el si-a dat in petec pe la voi si a spus cu gurita lui...sau cu mana cum vrei.

dashi (106 mesaje) (Utilizator)
18-Sep-2007, 03:09 Top

AMC-ule ce rau esti, Liviu este oltean de-al tau....si pe ai tai ii certi ? Smiley

AMC (1,453 mesaje) (Administrator)
18-Sep-2007, 04:09 Top

AMC-ule ce rau esti, Liviu este oltean de-al tau....si pe ai tai ii certi ? Smiley

Paule, vad ca tot nu intelegi, el a sarit sa ne certe, noi am aratat doar ce e evident.

dashi (106 mesaje) (Utilizator)
18-Sep-2007, 05:09 Top

AMC-ule eu glumesc, nu cer socoteala, pe mine ma lasa rece treburile astea, eu mi-am exprimat de mult parerea ca e frectie la picior de lemn ce se face, va consumati neuronii degeaba....o sa-mi fac si eu site unde-mi pun toate traducerile ....si pe cel care-l prind ca ia ceva il reclam la ministerul fortelor naturii. Smiley)

PS
Ba, bravo ma ca faceti traduceri...si ca au altii ce sa fure si sa plagieze, ce sa zic mai mult ? Smiley

PS 2
Hai Dinamo !.....Smiley WEB....Uefa este tot mai aproape.

WebMan (551 mesaje) (Utilizator)
18-Sep-2007, 11:09 Top

Mare bulan ați avut că a venit ZENGA... măcar să le scoate fumurile din cap la "corciturile" alea care se cred DULĂI... Smiley Smiley Smiley Smiley

(Vizitator)
19-Sep-2007, 11:09 Top

Dupa ce ca au titrarea cea mai buna pe net si poate sa o ia oricine, s-a gasit un idiot sa o plagieze... interesanta mutare... pacat ca nu`i duce capu` sa faca titrarea singuri... asta e... dumnezeu a dat pe pamantu` asta: Oameni si Prosti... la a 2-a categorie intra plagiatorul cu restul celor de teapa sa...

(Vizitator)
19-Sep-2007, 03:09 Top

Si inca ceva domnule CapitanJack afirmati ca nu ati mai putut si acum ati scris pe acest forum...Sa vorbesc frumos...mancati bors...sau blabla.
Da, este vorba de userul blabla sub care va ascundeti(un al doilea cont, strict interzis, daca ar fi citit regulile acestui site).
Aveti ceva de ascuns?


Ha, ha, ha. Da, AMC, blabla mi s-a parut un user mai potrivit sa scrie mesaje pe acest forum decat CaptainJack. Din pacate, mi-am uitat parola si nu mi-am mai batut capul cu ea. Si nu, nu ma ascund, stiu ca ii cautati la IP-uri pe cei care va deranjeaza. N-am nici rabdarea nici posibilitatea, tehnic vorbind, sa jonglez cu IP-uri. Oricum, consider ca nu merita deranjul.

@LOVENDAL Multumesc pentru raspunsul politicos, desi nu mi-am schimbat parerea. Pentru punctul 4, LArSON are dreptate, mai da-i cate un PM. La restul punctelor, prefer sa nu mai comentez, pentru ca este clar: eu raman la parerea mea, tu la a ta, si ne tocim nervii aiurea.

Copax (8 mesaje) (Utilizator)
19-Sep-2007, 09:09 Top

Dupa ce ca au titrarea cea mai buna pe net si poate sa o ia oricine, s-a gasit un idiot sa o plagieze... interesanta mutare... pacat ca nu`i duce capu` sa faca titrarea singuri... asta e... dumnezeu a dat pe pamantu` asta: Oameni si Prosti... la a 2-a categorie intra plagiatorul cu restul celor de teapa sa...


Nu știu cine ești, amice, dar nici nu cred că am pierdut ceva dacă vorbești în felul ăsta.
Indiferent ce s-ar fi întâmplat, indiferent care e adevărul, nu ai dreptul să-i faci idioți și incapabili pe niște oameni pe care nu-i cunoști. Nimeni nu e slugă la oile tale și nici argat la tine pe moșii.
Întâmplător am văzut topicul despre care e vorba înainte de a fi șters și pot să-ți spun că cel pe care-l faci idiot, chiar dacă a acuzat pe cineva, nu a jignit pe nimeni cu nimic. Și tot întâmplător, chiar îl duce capul să facă o titrare, ba mai mult, mi-aș permite să spun că poate băga în buzunar pe mulți la capitolul ăsta. Inclusiv pe tine.
Înainte de a te da Ștefan cel Mare, eu zic să înveți să-ți controlezi vocabularul.

nenea_hartia (472 mesaje) (Utilizator)
20-Sep-2007, 06:09 Top


Întâmplător am văzut topicul despre care e vorba înainte de a fi șters și pot să-ți spun că cel pe care-l faci idiot, chiar dacă a acuzat pe cineva, nu a jignit pe nimeni cu nimic. Și tot întâmplător, chiar îl duce capul să facă o titrare, ba mai mult, mi-aș permite să spun că poate băga în buzunar pe mulți la capitolul ăsta.

Și eu am vazut topicul respectiv și sunt de acord. Termenii erau civilizați. Nu știu unde e adevărul, la subs.ro sau la Liviu Darian, însă nu asta e problema mea. Dacă limbajul grosolan al unor useri mai poate fi înțeles, cel al unor moderatori e greu de explicat, oricâtă dreptate ar avea. Păcat...

Palaviccini-Centurion (595 mesaje) (Utilizator)
20-Sep-2007, 06:09 Top

Nu știu unde e adevărul, la subs.ro sau la Liviu Darian, însă nu asta e problema mea.

Pe cine crezi? Pe cineva care n-a facut in viata lui decat vreo cateva subtitrari sau o echipa care a facut sute de subtitrari (pentru prima data) si care n-a plagiat niciodata? Intr-adevar, grea alegere.

nenea_hartia (472 mesaje) (Utilizator)
20-Sep-2007, 06:09 Top

Nu știu unde e adevărul, la subs.ro sau la Liviu Darian, însă nu asta e problema mea.

Pe cine crezi? Pe cineva care n-a facut in viata lui decat vreo cateva subtitrari sau o echipa care a facut sute de subtitrari (pentru prima data) si care n-a plagiat niciodata? Intr-adevar, grea alegere.


Nu voiam să ma implic în această discutie pe fond, ci doar pe formă. Mă refeream la faptul că argumentele într-o dispută oarecare par mult mai serioase atunci cand sunt rostite/scrise pe un ton civilizat, ca al tău, spre exemplu, și mult mai respingătoare atunci cand sunt urlate.

Palaviccini-Centurion (595 mesaje) (Utilizator)
20-Sep-2007, 06:09 Top

Ideea e ca....cu greu mai poti fi civilizat cu niste personaje ale caror apucaturi este sa plagieze si sa fure toata ziua, si culmea tupeului, tot ei sunt cei care incep scandalul. Si totusi, pe niciunul din echipa subs.ro TEAM nu o sa-l vedeti injurand ca la usa cortului (public sau privat) fata de alti traducatori sau useri, asa cum a facut-o Dan Bontas de exemplu, un alt plagiator celebru marca titrari.ro.

nenea_hartia (472 mesaje) (Utilizator)
20-Sep-2007, 07:09 Top

Si totusi, pe niciunul din echipa subs.ro TEAM nu o sa-l vedeti injurand ca la usa cortului (public sau privat) fata de alti traducatori sau useri

Adevărat, m-am îngrozit și eu de ceea ce scria în acel PM. Însă nici epitetele de genul "cretin" nu fac cinste unui moderator.

(Vizitator)
20-Sep-2007, 07:09 Top

Nenea Hartia, daca te referi la mine, fac urmatoarea propunere colegilor mei: sa-mi retraga orice calitate pe acest forum, nu ma deranjeaza. Problema este ca acel termen nu-l voi retrage nici mort de la adresa nimanui care fura, plagiaza, minte si apoi iti danseaza in fata, dandu-se smecher. Astfel de gunoaie nu inghit. Si ca sa merg mai departe, ca numitul plagiator sunt mai multi, fata de care mi-am exprimat in mod public si direct opinia. Si o voi face in continuare tocmai pentru ca toata lumea sa cunoasca caracterul celor care au astfel de comportamente, indiferent daca sunt sau nu parte a staffului de pe acest site.
Eu cred, mai degraba, ca sunt 2 chestiuni distincte: ceea ce a semanat individul si furtuna pe care a cules-o. Daca dadea dovada de bun simt, poate il tratam si eu cu bun simt. Ajungem din nou cu discutia la moralitate care, vorba unui "retired", e un fruct interzis pe internet. Asa ca sa discutam strict la subiect si sa nu mai divagam.

Acest subiect este închis.