Sneaky Pete sezonul 2

OiegarSebastian (4 mesaje) (Utilizator)
23-Mar-2018, 21:50 Top
fugarul (10 mesaje) (Utilizator)
25-Mar-2018, 15:12 Top

Astept si eu cu nerabdare traducerile la seconul 2. Multumesc.

shaderlord (12 mesaje) (Utilizator)
26-Mar-2018, 20:08 Top

Si eu de abia astept sa preia cineva sezonul 2. Primul sezon a fost foarte bun, iar al doilea are reviewuri excelente pana acum. Multumesc.

mutifilm (1 mesaj) (Utilizator)
28-Mar-2018, 01:44 Top

il traduce Veritas

sorind (8 mesaje) (Utilizator)
2-Mai-2018, 17:39 Top

Salut, avem sanse anul asta la subtirarea sezonului 2?

Veritas (53 mesaje) (Moderator Junior)
3-Mai-2018, 21:39 Top

Vreau sa ma apuc de el, dar am un program foarte incarcat. Cam peste o luna, sincer...V

sorind (8 mesaje) (Utilizator)
8-Mai-2018, 11:30 Top

Vreau sa ma apuc de el, dar am un program foarte incarcat. Cam peste o luna, sincer...V

parerea mea e ca "Fear the Walking Dead" este un serial mult mai slab decat Sneaky Pete

bursucel (1,985 mesaje) (Moderator)
8-Mai-2018, 13:11 Top

sorind, primeaza parerea traducatorului. Munca lui, timpul lui.

https://yoursmiles.org/tsmile/yes/t2752.gif
sorind (8 mesaje) (Utilizator)
8-Mai-2018, 16:21 Top

sorind, primeaza parerea traducatorului. Munca lui, timpul lui.

este foarte adevarat, eu nu am facut decat sa precizez faptul ca desi Veritas invoca programul foarte incarcat cand e vorba de traducerea unui serial aparut de cateva luni, dar traduce constant altul.
in alta ordine de idei sunt profund recunoscator celor care muncesc pentru noi, pentru a avea niste subtitrari cat mai bine facute!

bursucel (1,985 mesaje) (Moderator)
8-Mai-2018, 17:46 Top

Precizarea aia vine in contextul in care asta ma enerveaza cel mai tare: ceri socoteala traducatorului. "Bine, bine, spune ca e ocupata, dar pe ala il traduce constant si pe asta nu."
Ai vreo vaga idee ca unele scripturi se traduc fluierand si la altele ai mai mult de lucru? Ca si eu am niste chestii ramase in urma si abia astept sa ma intrebe cineva de sanatate? Cand Veritas era implicata in enspre mii de seriale nu zicea nimeni nimic. Brusc, vine sfrasitul lumii.

https://yoursmiles.org/tsmile/yes/t2752.gif
Veritas (53 mesaje) (Moderator Junior)
9-Mai-2018, 09:39 Top


"este foarte adevarat, eu nu am facut decat sa precizez faptul ca desi Veritas invoca programul foarte incarcat cand e vorba de traducerea unui serial aparut de cateva luni, dar traduce constant altul."

Eu nu invoc nimic - program incarcat inseamna ca am un servici full-time, o familie, si o viata de trait...
Traduc in (putinul ramas) timp liber...
Si, cum zicea si Bursucel, unele filme gen FTWD se traduc mai usor, si, da, e vorba si de "audienta", pe cand Sneaky e un film complex (am petrecut ore intregi, de exemplu, sa ma documentez despre termenii folositi in poxerul Texas Hold'em, sezonul trecut), un episod imi ia cam 8 ore DIN TIMPUL MEU LIBER, si va trebui sa traduc toate cele 10 episoade inainte sa fie postat.
Acum sper ca am "invocat" destule motive.

V

sorind (8 mesaje) (Utilizator)
15-Iun-2018, 14:42 Top

Buna ziua
poate se gaseste cineva anul asta sa traduca si sezonul 2!

Veritas (53 mesaje) (Moderator Junior)
16-Iun-2018, 14:55 Top

M-am apucat de tradus. Rabdare, o sa-l duc pana la capat. V

sorind (8 mesaje) (Utilizator)
16-Iun-2018, 18:38 Top

VA MULTUMESC!

Modificat 16-Iun-2018, 18:39

danmunteanu (1 mesaj) (Utilizator)
11-Iul-2018, 14:18 Top

cam care sa fie orizontul de asteptare?
vad ca mai traduci si POLDARK, episodul 5 abia aparut pe 8 iulie e deja tradus, iar Sneaky Pete sezonul 2 s-a terminat pe 9 martie! Smiley