Noua versiune - Martie 2012

Gabriel (350 mesaje) (Administrator)
28-Mar-2012, 16:11 Top

Așteptăm să scrieți în acest topic problemele noii versiuni. Rugămintea este ca mesajul dumneavoastră să fie scurt și cuprinzător, de forma:

Pagina: x
Mesaj eroare: y
Cum se manifesta eroarea:


Vă mulțumim!

Pentru probleme tehnice, contactati-ne pe discord
Bogycv9 (312 mesaje) (Utilizator)
28-Mar-2012, 20:16 Top

nu stiu daca asa a-ti facut dvs, dar nu mai apare numarul de mesaje noi cand intri pe forum(ce s-a mai postat nou) si pe anumite topic-uri care au mai multe pagini nu mai apare inainte sa intri direct pe ultima pagina

DISTEL (2,499 mesaje) (Administrator)
28-Mar-2012, 20:25 Top

Salut!
1.Campul cauta de pe site da erori.Exemplu: Dau ''Justified - Sezonul 3'' si zice ca nu exista sutitrari. In panel cautarea merge.
2 Culorile sa fie vizibile si pe site nu numai cand dai pe Detalii(alea rosu si albastru).
3. Campul de comentarii marit(asa de mare cum se vede cand dai la Detalii)si mutate reclama cu Xservers mai la dreapta.
4 Cand descarci ceva de pe site acum adauga www.subs.ro in fata arhivei dar micsoreaza prima litera a numelui filmului si nu o lasa cu litera mare.
5. Shout-ul sau Chat-ul care era doar in forum ar trebui mutat pe pagina principala.

Modificat 28-Mar-2012, 20:42

Gabriel (350 mesaje) (Administrator)
28-Mar-2012, 20:58 Top

@Bogycv9 : Forumul este complet schimbat. Momentan vom utiliza atâtea facilități câte sunt prezente, urmând ca dezvoltarea de noi module să survină pe parcurs.

@DISTEL : 1. Căutarea este puțin diferită acum, în sensul că se pune accentul pe numele filmelor/serialelor. Caută doar "Justified" și o să fie totul în regulă. Oricum, o să fac un mic workaround ca să returneze rezultatele așa cum vreau eu atunci când cauți așa cum vrei tu.
2. Ok.
3. Ergonomie.. nope. Datele arată foarte bine grupate așa. Dacă vrei să afli mai multe, dai detalii și citești.
4. Nu văd unde e problema că numele filmelor sunt cu literă mică.
5. Citește ce am scris celuilalt utilizator. Totuși, la shout/chat nu m-aș gândi din cauza resurselor mari pe care le-ar consuma. (o groaza de request-uri => stres pe baza de date => no good)

Pentru probleme tehnice, contactati-ne pe discord
mko_ro (1 mesaj) (Utilizator)
29-Mar-2012, 00:35 Top

1. Tag-urile nu sunt click-abile;
2. Cred că ar trebui să iei în considerare acordarea posibilității de actualizare a arhivelor tuturor utilizatorilor (ale celor inițiate de ei).

nikusor (101 mesaje) (Moderator Junior)
29-Mar-2012, 10:50 Top

Salut!
Câteva propuneri:
A. capitolul Subs.ro/Acasă/
1. În zona de autentificare, după efectuarea acesteia, să apară şi mesajele noi primite de pe Forum sau cele de raportare a calităţii unei subtitrări postate de titularul contului.
2. În profilul personal nu au fost transferate datele:
- lista prietenilor;
- lista mesajelor primite/transmise;
- aş dori să nu fie afişat public IP-ul personal.

AMC (1,453 mesaje) (Administrator)
29-Mar-2012, 11:49 Top

Ip-ul doar tu il vezi si administratorii, nu este public

BlackAmber (46 mesaje) (Moderator)
29-Mar-2012, 13:40 Top

Noua versiune incepe sa-mi placa din ce in ce mai mult.
Apreciez in mod special faptul ca dand click pe titlul unui serial vezi si subtitrarile sezoanelor anterioare.
Dar am o intrebare: cum pot vedea comentariile utilizatorilor fara sa caut titlu cu titlu?
Cam asta e nedumerirea mea pe moment. Daca mai apar nelamuriri, va tin la curent. Smiley
In rest, felicitari celor care au muncit la noua versiune!

Dacă vrei să stingi focul cu foc, aminteşte-ţi că profesioniştii folosesc apă.
AMC (1,453 mesaje) (Administrator)
29-Mar-2012, 13:47 Top

Aici a venit utila ideea lui nikusor.
Cand te loghezi sa apara ca ai un mesaj si sa apesi pe el sa te duca acolo, sau sa spuna unde.
Aici ramane gabriel sa vedem cum implementeaza, dar in principiu facem.
De aceea e bine sa avem o discutie, fiecare sa vina cu idei si vedem ce, cum, cat putem implementa.

nikusor (101 mesaje) (Moderator Junior)
29-Mar-2012, 14:00 Top

Mi-a mai venit una:
Supun atentiei dvs. ceea ce am si scris pt admin, respectiv ca uploaderii sa nu fie anonimi, pt ca ne-am întâlinit de multe ori cu subtitrăti a la Google automat, şi nu ai cui să-i mulţumeşti!
Ţi-n alta ordine, de pe forum lipseşte lista membrilor. În rest spun şi ezu că s-a lucrat mult şi frumos la forma aceasta a site-ului.

Bibanu (59 mesaje) (Moderator)
29-Mar-2012, 14:41 Top

Ideea cu doua coloane una de Filme si una de Seriale este ok pentru pagina de Acasa, dar de ce trebuie sa mai fie inca una in partea dreaptă cu aceleasi categorii. Nu se poate scoate si sa se "lungeasca" primul grup pana in margine?
Apar destule informatii la fiecare film/serial in primul grup.

Modificat 29-Mar-2012, 14:48

boncu (32 mesaje) (Moderator Junior)
29-Mar-2012, 15:09 Top

Am observat ca in momentul in care dau click pe username-ul cuiva nu mai exista in profil "legatura" care ducea catre toate subtitrarile uploadate de acel utilizator.
Mie mi se parea mai utila acea functie decat noile informatii despre data inregistrarii, situatia contului, etc... nu stiu ce interes ar putea prezenta acestea.

DISTEL (2,499 mesaje) (Administrator)
29-Mar-2012, 15:37 Top

1. Pe vechiul site aveam nr. de descarcari pe front page.Acum trebuie sa dai pe Detalii sa afli.
2. Afisat undeva nr. de comentarii undeva pe front page(langa Lista IMDB poate).Ceva de genul cum au Sub-noi la facebook cu like-urile.Mi se pare util pt ca se poate raspunde mai usor stiind ca sunt comments.Sa intri la Detalii si sa vezi e obositor(exact ce zicea si blackamber).
3. +1 la ceea ce a cerut boncu
4. In panel la subtitrari inainte aveam si uploader si traducator.Acum lipsesc.

Modificat 29-Mar-2012, 15:46

Gabriel (350 mesaje) (Administrator)
29-Mar-2012, 15:58 Top

@Distel: 1 + 2 + 4 - Făcut
@boncu: Diseară cel mai probabil. Uitasem de listele respective. Smiley
@nikusor: O să apară și o listă a tuturor utilizatorilor.

Pentru probleme tehnice, contactati-ne pe discord
DISTEL (2,499 mesaje) (Administrator)
29-Mar-2012, 16:04 Top

1.In panel butonul ala Download pare aiurea fiind singurul in engleza.Ar trebui schimbat in romana cu Descarca.
2.Cand dau pe ''Cautare'' si scriu de exemplu Justified imi arata 3 sezoane.Ca sa le descarc sau sa vad comentariile lor trebuie sa dau pe fiecare in parte.O gramada de click-uri in plus.Pe vechea interfata situatia era mult mai simpla.Mi se pare mie sau unele lucruri s-au complicat in loc sa se ramana la ceva simplu si eficient.

Modificat 29-Mar-2012, 16:27