Uploadare SUBTITRĂRI

WebMan (551 mesaje) (Utilizator)
10-Oct-2006, 12:10 Top

O idee venită pe budă...
Care, poate rezolva MULTE probleme, dacă nu toate...

La noul SITE, va fi ca și acum, înregistrarea DOAR pentru a UPLOADA... dar, vom APROBA personal înregistrarea, pentru a nu creea discuții ulterioare...
Deja marea parte a celor ce traduc se știe... Deci, nu vom putea fi acuzați de FURT sau alte chestii și vom fi sigur că ce e SUS e numai TREABĂ DE CALITATE...

Vom creea totodată un TOPIC separat pe forum, unde se vor face CERERI DE ÎNSCRIERE ca uploader/traducător, cu spațiu aferent pentru a urca subtitrarea și a fi controlată de către noi...

Ideea cam asta ar fi, voi puteți veni cu argumente/păreri/idei noi...

Aștept replici...

Sherpe2 (850 mesaje) (Utilizator)
10-Oct-2006, 12:10 Top

O idee venită pe budă...
Care, poate rezolva MULTE probleme, dacă nu toate...

Una ai rezolvat deja Smiley a doua " DA" zic eu Smiley

WebMan (551 mesaje) (Utilizator)
10-Oct-2006, 12:10 Top

Toată lumea știe că IDEILE vin pe nepiș**e... deci...

sky (24 mesaje) (Utilizator)
10-Oct-2006, 12:10 Top

...Vom creea totodată un TOPIC separat pe forum, unde se vor face CERERI DE ÎNSCRIERE ca uploader/traducător, cu spațiu aferent pentru a urca subtitrarea și a fi controlată de către noi...

Pai asta s-ar cam lipi la propunerea mea: controlul acesta ar putea fi verificare/corectarea gramaticala/TVQS. Asa s-ar impusca mai multi iepuri deodata.

Palaviccini-Centurion (595 mesaje) (Utilizator)
10-Oct-2006, 09:10 Top

Nu stiu daca e chiar asa de buna propunerea. Noi acuma trebuie mai intai sa crestem si apoi sa ne "extindem" mult si pe partea calitativa. Daca de exemplu, un nou traducator (poate chiar ar fi unul bun) ar trebui sa stea si sa i se aprobe o titrare, si va trece un nu stiu cat timp pana se va intampla asta, el se satura si se va duce bine mersi la alt site imediat, si o va pune acolo fara probleme de acestea birocratice, riscand astfel sa pierdem un traducator. Nu sunt prea multi traducatori aici in momentul de fata si pentru moment noi trebuie sa ne atragem traducatori si useri...iar acest lucru se poate face prin usurinta cu care utilizeaza site-ul.
Dupa ce vom creste mai mult, in cateva luni, atunci ne-am putea permite sa facem o selectie mult mai riguroasa.
Asta e parerea mea...

sky (24 mesaje) (Utilizator)
10-Oct-2006, 10:10 Top

Nu stiu daca e chiar asa de buna propunerea. Noi acuma trebuie mai intai sa crestem si apoi sa ne "extindem" mult si pe partea calitativa. Daca de exemplu, un nou traducator (poate chiar ar fi unul bun) ar trebui sa stea si sa i se aprobe o titrare, si va trece un nu stiu cat timp pana se va intampla asta, el se satura si se va duce bine mersi la alt site imediat, si o va pune acolo fara probleme de acestea birocratice, riscand astfel sa pierdem un traducator. Nu sunt prea multi traducatori aici in momentul de fata si pentru moment noi trebuie sa ne atragem traducatori si useri...iar acest lucru se poate face prin usurinta cu care utilizeaza site-ul.
Dupa ce vom creste mai mult, in cateva luni, atunci ne-am putea permite sa facem o selectie mult mai riguroasa.
Asta e parerea mea...

Mda ... asta este ca in dreapta judecata a lui Solomon: si tu ai dreptate Smiley

AMC (1,453 mesaje) (Administrator)
10-Oct-2006, 11:10 Top

Din acest motiv m-am abtinut sa comentez si eu, dar suntem isteti....o rezolvam noi.
Sa terminam intai site.

(Vizitator)
11-Oct-2006, 03:10 Top

Marele avantaj al acestui site fata de celalat este ca te poti misca usor si rapid. Nu iti trebuie 23343242 de conturi, e-mail-uri etc. Cred ca Lovendal are mare dreptate. Cu cat mai multe restrictii sau complicari de creare cont va duce la micsorare majora a numarului userilor/uploaderi. Inca o lipsa a site-ului sunt suburi la filme ciudate (clasice, rusesti sau de alt gen si limba). Cunosc oameni care cauta un sub clasic de innebunesc si nu vor sa isi faca cont pe celalat site, poate din comoditate lene sau alte motive. Pentru cei care alearga dupa relase 0 day probabil ca cea mai buna metoda de a-i atrage este rapiditatea in miscare.

(Vizitator)
11-Oct-2006, 03:10 Top

Ar mai fi ceva de completat.

Propun implementarea (pt noul site) unui sistem de "pedepse". Ma gandesc la cei care aduc subtitrari din alta parte si le urca pe site. Sa recunoastem ca si noi avem din astia. Propun ca de acum sa respectam dorinta autorilor, iar daca unul nu este de acord sa ii fie publicata sub aici, acel lucru sa se respecte.

Asa, revin la pedepse, ca am deviat putin... Ca prima pedeapsa avertisment (pentru ca sunt multi care nu intra in veci pe forum si nu stiu reguli,etc) daca repeta actiunea, sa-i fie anulat dreptul de am mai uploada. Consider ca banarea o pedeapsa putin cam dura, dar interzicerea perpetuarii "infractiunii" prin suspendarea dreptului de a pune ceva pe site ar fi ok, cred eu.

Nu stiu in ce masura se poate implementa asta in noua structura a site-ului, dar sper ca macar ceva asemanator sa se poata.

Asta ziceam eu pe undeva pe aici... nimeni nu si-a dat cu parerea insa...

dashi (106 mesaje) (Utilizator)
11-Oct-2006, 10:10 Top

Da si sa trecem in dreptul celui pedepsit si asta :L :B:

florinel (12 mesaje) (Utilizator)
26-Oct-2006, 02:10 Top

salut oameni buni..treaba buna tare pina aici...am si eu o mica propunere...sa se urmareasca ceea ce se urca pe site deoarece am gasit titrari unde la limba scrie romana si de fapt sunt in alta limba...pot sa dau si titluri

Bottoms Up

A Scanner Darkly (2006)

My Teacher


si cred ca mai sunt si altele.....


mc mult pt intelegere....

pispuck (84 mesaje) (Utilizator)
26-Mar-2007, 01:03 Top

nu cred ca este o idee buna nu neaparat ca se neglijeaza autori dar se urca niste suburi traduse de nu stiu cine care sunt sa spunem nu prea bine facute si dk un user ia 10 suburi din alea de pe site ma gandesc ca o sa isi faca parere proasta deespre site pt ca nu toti useri stiu sau cunosc ce traducatori fac parte din ekipa subs.ro
de exemplu eu kand caut o subtitrare intotdeauna caut o subtitrare facuta de cineva din subs.ro team
exemplu ieri am luat o subtitrare si pot sa spun nu ca este proasta dar sigur mai este mult dee lucru la ea tradusa de cineva care eu nu stiu sa faca parte din subs.ro team
nu vreau sa jicnesc pe nimeni pe nici un traducator este doar parerea mea personala
mi de scuze dk deranjeaza pe cineva mesajul meu

WebMan (551 mesaje) (Utilizator)
26-Mar-2007, 10:03 Top

Ne TRADUCI si noua acum?

AMC (1,453 mesaje) (Administrator)
26-Mar-2007, 01:03 Top

Fii mai explicit ca nu inteleg exact ce ai vrut sa zici.

pispuck (84 mesaje) (Utilizator)
26-Mar-2007, 04:03 Top

Din cate am inteles eu topicul s-au poate l-am inteles gresit,este vorba daca useri inregistrati sa poata uploada subtitrari s-au nu.Parerea mea care este doar parerea mea nu vad o idee stralucita in a uploada suburi luate de pe nu stiu ce siteuri,pt ca asa se evita problemele de genul:s-a sters autori, s-a pus pe alt site fara acordul autorului ,s-a furat ,nu este buna e.t.c.
Exemplu: Am luat acum 2 zile o subtitrare care e uploadata si tradusa de altcineva care cel putin eu nu stiu sa faca parte din echipa subs.ro Team
IntrebareSmileyaca un user ia 10 subtitrari ca si cea pe care am luat-o eu o sa-si schimbe parerea despre site s-au nu?(pareerea lui este ca:,subs.ro Team este cel mai bun site de subtitrari)

Nu toata lumea cunosc s-au stiu ce traducatori fac parte din echipa subs.ro Team ca s-a poata spune:,mai traducerea asta este groaznica dar nu sunt cei de pe subs Team de vina pt ca nu ei au tradus-o,si atunci poate sa gandeasca si in felul asta:,[ce se tot lauda si astia ca sunt cei mai buni ca uite ce subtitrare de kkt au facut(scuze pt expresie)]
Am scris si m-ai scriu este doar parerea mea personala imi cer scuze daca deranjeaza pe cineva,si daca si de data asta nu s-a inteles ceea ce vreau sa spun imi pare rau in alta varianta nu m-ai stiu sa explic
toata stima si respectele mele subs.ro Team

Acest subiect este închis.