Top 5 favorite anime

Rock Bird (43 mesaje) (Utilizator)
3-Ian-2009, 12:01 Top

Care este top 5 de anime al vostru? De ce?

La mine ar fi cam asa:

1.Naruto -->Hmmm....primul anime shounen de care m`am indragostit din prima Smiley.mi`a placut foarte tare povestea fiind originala si mai ales cu ninja Smiley.Tin sa specific ca prima serie am vazut`o pe jetix *sick*,but am reluat`o si am vazut`o in original asa cum le`am vazut si pe celelalte
2.D.Gray Man-->Al doilea shounen ,heh..ce pot spune..doar ca...m`a cucerit din prima

aaadela (100 mesaje) (Utilizator)
3-Ian-2009, 03:01 Top

1. Vampire Knight --> Un anime pe care ori de care ori il urmaresc stau lipita de ecran ( la propriu ) curioasa ( desi il revad a mia oara )
2. Kaleido Star --> Sau anime-ul care m-a determinat sa devin traducatoare. De fiecare data cand il vad ma vrajeste. A avut si umor bun, fiecare episod a fost special in felul lui.
3. Chobits --> Prima data cand vedeam un ecchi nu am stiut la ce sa ma astept. Dar au tratat subiectul cu atata dragalasenie incat m-a amuzat teribil. Unul din episoadele cele mai dragute a fost cand Chii mergea sa-si cumpere lenjerie. Smiley
4. Slayers --> Umor maxim, aventuri, magie... cum sa nu indragesc acest anime ? Ma amuza teribil cand Lina si Gourry se certau / bateau pentru mancare si mi-au placut mult formulele rostite pentru vraji.
5. Inuyasha --> Un anime clasic si superb. Iarasi am avut parte de actiune, magie si umor. Miroku face tot spectacolul - cine nu s-ar amuza vazand un calugar pervers. Smiley

Imi pare rau ca nu pot inghesui in acest top mai multe anime-uri. Smiley