The good wife

militarupetru (5 mesaje) (Utilizator)
14-Mai-2015, 21:31 Top

Salut,

Ce se intampla cu titrarile de la serialul Good Wife?
Nu au mai aparut de 4 episoade (19,20,21,22)?

http://www.imdb.com/title/tt1442462/

Multumesc.

Modificat 14-Mai-2015, 21:31

(Vizitator)
16-Mai-2015, 17:30 Top

Traducatoarea are niste probleme personale grave. Poti sa-ti imaginezi cum este asa ceva? In momentul asta chiar nu mai poate traduce.
Asta e!

militarupetru (5 mesaje) (Utilizator)
17-Mai-2015, 14:16 Top

Nu aveam de unde sa stiu acest lucru. Nu cred ca am omorat pe nimeni punand o simpla intrebare, intr-un topic creat special pt acest tip de intrebari.

Multumesc de raspuns.

(Vizitator)
17-Mai-2015, 19:35 Top

Nu ai de unde sa stii, dar iti poti imagina ca un traducator serios precum Cristy77 nu poate abandona un serial, pur si simplu. Si in loc sa intrebi ce se intampla cu episoadele de nu mai apar, poate ar fi mai uman/normal sa te intrebi ce se intampla cu traducatorul... Si nu te-a acuzat nimeni ca ai fi omorat pe cineva. Problema multora ca tine este ca formularea intrebarii nu e cea mai potrivita... Dati dovada de nepasare si de egoism. Putin va pasa de persoana care munceste ca sa va faca voua o placere. Daca nu primiti prajiturica la timp, intrebati ce se intampla cu episoadele, nu cu traducatorul... bietul de el... anonimul, ignoratul... duca-se! Poate apare altul si traduce mai repede...

bogyvaly (119 mesaje) (Moderator Junior)
22-Mai-2015, 15:39 Top

Iar tu Cornelia ti-ai varsat off-ul pe Petru din pur altruism, nu?

“Never argue with an idiot. They will only bring you down to their level and beat you with experience.”


― George Carlin
(Vizitator)
22-Mai-2015, 22:19 Top

Cristy77 nu mai poate traduce doar momentan The Good Wife sau din pacate este o problema definitiva ?Ii purtam recunostinta pentru toate traducerile de pana acum si daca are probleme deosebite o asigur eu personal de compasiune.In virtutea acestor amintiri o asteptam cu calm in speranta ca e ceva trecator.Daca din pacate e definitiva problema, sa anunte si sa ne rugam de Octav59 sa continue.

(Vizitator)
23-Mai-2015, 09:44 Top

Motivele lui Cristy au caracter permanent, dar ea se va stradui sa termine sezoanele incepute. Daca ar fi renuntat definitiv, ar fi anuntat.

(Vizitator)
23-Mai-2015, 17:58 Top

Chiar imi pare rau pt.ea, o persoana discreta , pedanta, cu mult bun simt , ii doresc puterea de a depasi impasul de orice fel in care se afla.

(Vizitator)
24-Mai-2015, 20:15 Top

Nu e vorba despre ceva grav. Pur si simplu timpul nu-i mai permite. Dar nu e cazul de pareri de rau sau de compasiune.

(Vizitator)
24-Mai-2015, 20:23 Top

A avut si niste probleme personale mai neplacute, dar au trecut. Insa principalul motiv pentru care nu mai are timp ramane. Fac aceasta precizare ca sa intelegeti cat mai exact situatia. Nu pot intra in mai multe detalii.