Subtitrari cautate

bond1 (39 mesaje) (Utilizator)
20-Mai-2008, 09:05 Top

Cred ca ar fi destul de cautata optiunea de a pune pe site`urile personale acel tab cu subtitrari cautate... ar aduce atat vizitatori catre subs.ro, dar in acelasi timp ar fi o chestie atractiva si pentru site`urile noastre.
As vrea sa vorbesc cu un administrator sa fac acest lucru pentru site`ul meu chiar daca aceasta nu va deveni o optiune pentru toata lumea si deasemenea voi ajuta la implementarea acestei idei.

WebMan (551 mesaje) (Utilizator)
20-Mai-2008, 10:05 Top

Să faci ce anume ?

bond1 (39 mesaje) (Utilizator)
20-Mai-2008, 01:05 Top

nu pricep intrebarea.. nu ai inteles la ce ma refer sau cu ce as ajuta la implementare?

WebMan (551 mesaje) (Utilizator)
20-Mai-2008, 02:05 Top

N-am inteles ce ANUME vrei să faci si CE să implementezi...

razor (2 mesaje) (Utilizator)
20-Mai-2008, 03:05 Top

Lasa ca am inteles eu, nu ne-am gandit la optiunea asta pentru ca nu stiam ca se doreste asa ceva, am pus rss-ul ca sa poata fii folosit sa se ia ultimele 10 suburi de ex si sa se afiseze pe alte site-uri.O sa trecem si optiunea asta pe to-do list daca e.

@kralizec: da ceva de genul ala.

kralizec (3,373 mesaje) (Administrator)
20-Mai-2008, 03:05 Top

Adica un fel de "gadget" de la google?

bond1 (39 mesaje) (Utilizator)
21-Mai-2008, 12:05 Top

exact ce a spus razor...

Barbosa (11 mesaje) (Utilizator)
7-Ian-2018, 15:47 Top

O întrebare am şi eu. Are cineva idee dacă există subtitrari pt. Ghost Wars sezonul 1 făcute de altcineva? Nu vreau să jignesc pe nimeni dar am urmărit primele 2 episoade cu subtitrarea luată de aici şi mai mai să o iau razna. Vă mulţumesc.

bursucel (1,985 mesaje) (Moderator)
7-Ian-2018, 18:22 Top

Din cate vad esti singurul care se plange de calitatea traducerii. Din cate stiu, rxista varianta asta sau in alte limbi de circulatie internationala.

https://yoursmiles.org/tsmile/yes/t2752.gif
Barbosa (11 mesaje) (Utilizator)
7-Ian-2018, 18:46 Top

Pe acest site da. Lucru care mă miră. Nu vreau să intru în polemică dar un comentariu de pe alt site sintetizează ce vroiam să spun. ,,Alta făcută pe rețeta deja clasică: subtitrare engleză->google translate->autocorect->atât!!!
Nu se poate urmări filmul cu această subtitrare făcuta de un semi........t care, evident, e paralel atât cu engleza, dar și cu româna. Mai rău te încurcă." Oricum, mulțumesc pt. răspuns.

(Vizitator)
7-Ian-2018, 18:59 Top

Barbosa ,e prima subtitrare a traducatoarei,putina clementa si s-au imbunatatit de la episod la episod,am vazut si episodul 13 si e ff buna traducerea,si vorba lui bursucel ,e script in engleza,sau apucati-va de tradus si nu mai aruncati cu cataroaie Smiley Smiley

bursucel (1,985 mesaje) (Moderator)
7-Ian-2018, 19:01 Top

Godfather, afirmatia despre calitatea traducerii a fost facută de un "prieten" comun noua, musiu ratorcata. Suna cunoscut?

https://yoursmiles.org/tsmile/yes/t2752.gif
(Vizitator)
7-Ian-2018, 19:08 Top

da recunosc specimenul,care vrea traduceri si cu accent britanic sau american daca se poate, efoarte activ pe forumurile de pe titrari.ro,ce vorbitor nativ de engleza e. Smiley

Barbosa (11 mesaje) (Utilizator)
7-Ian-2018, 19:20 Top

OK. Mulţumesc pt. informaţie Godfather. O seară bună.