serial usor de tradus :P

unied (55 mesaje) (Utilizator)
3-Aug-2007, 04:08 Top

stiti un serial mai usor de tradus?
k de la csi simt cum ma ia durerea de cap knd vad termeni de 22 de litere :B: Smiley
ceva cu actiune mai simpla, pt un incepator in lumea sub'urilor Smiley

rolyxxl (6 mesaje) (Utilizator)
9-Aug-2007, 10:08 Top

incepem un serial....traducem cateva ...apoi PAUZA.....vreti exemple???? DEAD ZONE!!! THE PRETENDER!!!! SI ALTELE.... sa nu mai vb de supeer seriale care parca au adormit prea marii nostri traducatori....4400....Drive...am vrut sa platesc ptr a avea sub la mai multe seriale....am dat de capete patrate care au ceva de comentat aiurea in loc sa anunte pe cei care muncesc si fac treaba.....MULT SUCCES IN RAMURA!!! dar atata timp cat nu primesc ce am nevoie ....ma uit si caut peste tot chiar si la hotii de subtitrari.......

(Vizitator)
9-Aug-2007, 11:08 Top

Pai nici hotii de subtitrari n-au de unde sa le fure... eventual daca le mai creste vreun creier peste noapte sau, in cel mai fericit caz, se nasc inca o data. Nu poti plagia dupa ceva ce nu exista si nu poti fura ceva ce inca nu s-a nascut. Asa ca degeaba cauti.

Fiecare traduce ce vrea si termina daca are timp. Daca cineva i-ar plati si munca prestata le-ar intra la vechime, atunci ai avea tot dreptul (dar numai in calitate de superior - in functie - al lor) sa-i critici. Nici daca ai fi Gigi Becali si ai imparti cu bani in stanga si-n dreapta nu ai putea obtine ceea ce altii fac daca au sau nu chef . Cheful omului e la fel de ciudat ca escaladarea Everestului in doua maini... daca omul nu vrea de buna voie, nu ai cum sa-l convingi.

Acest subiect este închis.