RSS 2.0 Disponibil...

WebMan (551 mesaje) (Utilizator)
7-Mai-2008, 02:05 Top

De astăzi e disponibil RSS 2.0 - AICI

TESTAT PE TOATE BROWSERELE, MERGE PERFECT !!!!

Smiley

(merge și plug-unul de căutare pe Firefox)

bkl.dica10 (119 mesaje) (Utilizator)
7-Mai-2008, 04:05 Top

De astăzi e disponibil RSS 2.0 - AICI

Pe Firefox merge perfect, pe IE 7 se pare că sunt ceva probleme...

Smiley

(merge și plug-unul de căutare pe Firefox)


La prima vedere si pe Opera merge perfect. Good Job. Smiley

Nebuna (692 mesaje) (Moderator)
7-Mai-2008, 11:05 Top

Eu nu stiu cum sa folosesc RSS-ul asta. E diferit fata de cel de pe torrent. Un mic tutorial ceva? Smiley

Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present.
Yoyoyoi (1 mesaj) (Utilizator)
30-Apr-2009, 10:04 Top

E buna treaba asta cu RSS. Dar nu se poate face un fel de newsletter prin care utilizatorul sa primeasca pe mail informatii despre subtitrarile aparute la aunumite filme de care este interesat?

Pe mine m-ar interesa cel mai mult la seriale. Sa fiu anuntata cand apare subtitrare la ultimul episod al unui serial.

Gabriel (350 mesaje) (Administrator)
30-Apr-2009, 11:04 Top

Nu-i o idee rea deloc. Ne gandim si vedem ce si cum. Sau in locul notificarilor in e-mail s-ar putea face abonarea la un singur flux, cel al filmului/serialului respectiv. Timp sa fie..

Pentru probleme tehnice, contactati-ne pe discord
bodo23 (44 mesaje) (Utilizator)
6-Mai-2009, 12:05 Top

mie imi merge greu pe mozila nush dc mi se incarca greu pagina si netul e bun se incarca cam intr-un minut nush dc.. care e cauza...

Nebuna (692 mesaje) (Moderator)
6-Mai-2009, 12:05 Top

Eu nu stiu cum sa folosesc RSS-ul asta. E diferit fata de cel de pe torrent. Un mic tutorial ceva? Smiley


Hai va rog, am inteles ca trebuie un reader ceva, nu mai stiu de care, dar o explicatie pt toti necunoscatorii ar fi binevenita Smiley

Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present.
Gabriel (350 mesaje) (Administrator)
5-Mai-2009, 11:05 Top

FeedReader, cauta-l pe google. Ti-l instalezi, iei un flux, il bagi in client si cand o sa apara ceva nou, o sa faca ca toti dracii ca sa-ti sara in ochi.. e imposibil de ratat. Smiley

Din ce am remarcat, foarte multi au inceput sa-l foloseasca. Mai ales de cand cu optiunea de a fi notificat doar in functie de film. (nu stiu cati au observat noua optiune Smiley)

Pentru probleme tehnice, contactati-ne pe discord
bodo23 (44 mesaje) (Utilizator)
20-Mai-2009, 07:05 Top

nu mi-ati rasp la intrebare dc se incarca asa greu site-ul .... si netul e bun la mine...

Gabriel (350 mesaje) (Administrator)
20-Mai-2009, 09:05 Top

Raspunsul il gasesti in topicul cu anuntatul problemelor cu noul site.

Reiau insa si iti extrag esentialul: atata timp cat mie, pe 3 provideri diferiti, mi se incarca in maxim 2.5 secunde... nu prea am ce sa verific. De aceea tind sa cred ca din 40-60 de mii de utilizatori cati are zilnic site-ul (in functie de cate noutati apar zilnic etc), daca se plang doar 5, e o setare pe care o faceti aiurea.
Mare atentie la adblock si la setarile de cache.

Pentru probleme tehnice, contactati-ne pe discord
hyperion_dani (4 mesaje) (Utilizator)
3-Mai-2011, 02:05 Top

Stiu ca e vechi acest topic, dar pe acesta l-am gasit.
Ideea cu RSS pt seriale e foarte buna. Stie cineva ce sintaxa sa folosesc pt un Flux RSS pt mai multe seriale? De ex, pt 5 seriale vreau un singur flux, nu 5.
Am incercat sub forma
http://www.subs.ro/rss.php?feed=1637727,feed=0460681 si
http://www.subs.ro/rss.php?feed=1637727&feed=0460681 dar nu mere.
Multumesc anticipat.

hyperion_dani (4 mesaje) (Utilizator)
6-Mai-2011, 12:05 Top

Nu mai raspunde cineva pe forumurile astea ?

AMC (1,453 mesaje) (Administrator)
6-Mai-2011, 11:05 Top

Probabil omul de la tehnic nu a citit.

hyperion_dani (4 mesaje) (Utilizator)
7-Mai-2011, 09:05 Top

Tot ce se poate. E o limita la cat poate citi si el.

Gabriel (350 mesaje) (Administrator)
29-Mar-2012, 14:42 Top

Subiect închis.

Pentru probleme tehnice, contactati-ne pe discord

Acest subiect este închis.