Anime & manga » Recomandari Anime

• Pentru cei care vor sa vada un anime dar nu au idei... va ajutam noi.

Mentionezi:
    Ce gen/ genuri vrei sa fie (ex. comedy, action, SF, mecha, etc.)
    Daca te intereseaza sa nu fie prea lung/scurt... sa fie serie, OVA, film, etc. (numai daca te intereseaza)
    Daca vrei sa fie asemanator cu ceva ce ti-a placut.
    Alte detalii (cat de buna vrei sa fie grafica, coloana sonora, cat de vechi vrei sa fie, daca cauti un ongoing, etc.)

Nu ezitati sa cereti o recomandare, respectiv sa recomandati un anime.

Atentie ! Se recomanda anime-uri doar la cerere !

• Samurai X
    :doubt:

Va recomand acest anime.
    ashrak@subs.ro
    Voie buna. In limita stocului disponibil.

• Samurai X
    :doubt:

Va recomand acest anime.

Daca iti place acest anime, iti recomand atunci si Ninja Scroll alias Juubei Ninpouchou / Jubei Ninja Wind Chronicle. E un film din 1993.
  • Daca iti place acest anime, iti recomand atunci si Ninja Scroll alias Juubei Ninpouchou / Jubei Ninja Wind Chronicle. E un film din 1993.

Am sa caut cand voi avea timp.
    ashrak@subs.ro
    Voie buna. In limita stocului disponibil.
  • Am vrut si eu odata sa il caut.. daca nu ma insel se pregateste un film cu aceeasi poveste, dar nu anime.. e si DiCaprio implicat daca tin bine minte.. oricum cred ca il voi lua si eu, mersi.
  • recomandari ... Golgo 13 - The Professional si Vampire Hunter D si Ghost in the Shell

Edit by aaadela: Jesus Christ, read the topic rules!
    Atentie ! Se recomanda anime-uri doar la cerere !

• Salutare. Am vazut si eu 4 anime`uri pana acum. Naruto, Bleach, Death Note si Great Teacher Onizuka.
    Sincer, nu stiu ce m-ar interesa, actiune, comedie, vreau doar ceva frumos, dar preferabil sa fie si tradus Smiley
  • Pentru iuli23, am mai multe recomandari sa-ti fac, dar ti le spun doar pe cele traduse:
    - Vampire Knight si continuarea, Vampire Knight Guilty (pe care il termin curand de tradus, sper)
    - Wolfs Rain
    - The Melancholy of Haruhi Suzumiya

De pe fansuburi romanesti, daca stii sa cauti, vei gasi anime-uri in format hard-sub. Incearca:
    - Spice and Wolf
    - Claymore
    - Amatsuki