Rate the anime

aaadela (100 mesaje) (Utilizator)
3-Ian-2009, 01:01 Top

Dupa cum spune si topicul, trebuie doar sa dati o nota animeului propus de userul care a postat inaintea voastra si sa propuneti la randul vostru alt anime. Argumentati nota.

Sa vedem... hmmm, ce ziceti de Samurai X? Smiley

Ashrak (3,470 mesaje) (Administrator)
3-Ian-2009, 02:01 Top

10 (cu stelute)

King Shaman

ashrak@subs.ro
Voie buna. In limita stocului disponibil.
prodi (1,805 mesaje) (Utilizator)
3-Ian-2009, 02:01 Top

9 - nu am vazut tot, dar am vazut multe episoade. Mi-a placut mult.. cred ca daca urmaream mai atent si mai mult, ii dadeam chiar 9.5 sau 10.

Captain Tsubasa

Catalin (147 mesaje) (Utilizator)
13-Ian-2009, 02:01 Top

sincer mie mi-a placut mai mult 7 dar merge si X ... asadar 9,5 (ca 10 merge la celalalt)

aaadela (100 mesaje) (Utilizator)
13-Ian-2009, 09:01 Top

Si eu ce anime ar trebui sa notez?
Duh, read the topic rules and edit your post.

Catalin (147 mesaje) (Utilizator)
15-Ian-2009, 01:01 Top

scuze ... Girl from Hell ?!

aaadela (100 mesaje) (Utilizator)
15-Ian-2009, 09:01 Top

Hell Girl maybe... aka Jigoku Shoujo sau Fata Iadului.
Mda, un anime super ar fi prea putin zis. Dialogul Enmei Ai este absolut... genial: "Yamini madoishi haware na kage yo hito kizutsuke hotoshimete, sore ni maboroshiko no tameni, ippen... shinde miru ?"
Simply love this anime, 10 ++++++++


Hmmm, next shall be Vampire Knight . Smiley

Catalin (147 mesaje) (Utilizator)
16-Ian-2009, 12:01 Top

frumos ... dar nu crezi ca este putin cam pretentios ... sarmana umbra pierduta in intuneric, care aduci chin si durere celorlalti, suflet blestemat ce te balacesti in propriu-ti pacat, poate, e timpul ... sa mori

Smiley

Vampire Knight - foarte bun, premise excelente - cam seamana cu Underworld in unele privinte, cea ce este un lucru bun - nota 8,5 (cam are gust de telenovela, cea ce nici asta nu e rau) Smiley

... iar am uitat ... Spiral ?!

Rock Bird (43 mesaje) (Utilizator)
17-Ian-2009, 05:01 Top

Spiral - logica, da, grafica misto iarasi da, personaje cat de cat complexe si un story pus la punct, da deci din punctul meu de vedere nu vad de ce nu i'as da chiar 10. Are cateva elemente comune cu Death Note si Code Geass, alte animeuri care mi'au placut destul de mult la vremea cand le'am vazut.

Next: Princess Mononoke

YoYo (1 mesaj) (Utilizator)
19-Ian-2010, 01:01 Top

Da cred ca nota 10 orikum mie mai mult imi place YU YU HAKUSHO !!! Stiu k e mai vechi dar are suspans actiune drama nu prea multe faze dar are si horror deci altceva ce mias mai putea dori de la uin anime? Numai ca orice anime ar aparea cel mai mult as fi de partea Captain Tsubasa si desigur clasicul si nemuritorul Dragon Ballhttp://dragonballz-episodes.otavo.tv/wp-content/uploads/2008/08/dragon-ball-z.jpg
am uitat sa argumentez ei bine...mie imi place tot ce are calitate si faptul ca acest anime are mister lupte s.a.m.d. ii ofera calitate Smiley orikum eu sunt mai mult un fan al clasicilor Smiley