poate pot ajuta cu ceva

skull (0 mesaje) (Utilizator)
13-Mai-2007, 05:05 Top

sal , eu ma descurc cu limbile .. germana .. spaniola .. engleza ( cat de cat )
poate pot oferi un ajutor Smiley Smiley

gambler (27 mesaje) (Utilizator)
13-Mai-2007, 06:05 Top

cauta ceva filme netraduse, ia un sub dintr-o limba straina pe care o stii, verifica tutorialele de executare de subs, fa traducerea, fa upload si aia e

HoyaBase (220 mesaje) (Utilizator)
14-Mai-2007, 02:05 Top

ajutane cu Death Note The Last Name Smiley Smiley

Life is Shpongle
(Vizitator)
15-Mai-2007, 11:05 Top

...( cat de cat )
poate pot oferi un ajutor Smiley Smiley


cat de cat?? cred ca fiecare din noi stie "cat de cat'. Aici e vorba sa stii bine!... Te incumeti??

tzony (5 mesaje) (Utilizator)
8-Aug-2007, 11:08 Top

Am si eu o intrebare si sper sa nu gresesc topicu. Voi cei care faceti subtitrari, cu ce programe le faceti? Ca eu ma "chinui" cu SubtitleSky. Nu ca nu ar fi bun, dar ma gandeam ca poate exista ceva mia profesional si mai... nu stiu... speram ca mai exista alte tipuri de soft de genul asta. Nu ca ar fi greu subtitleSky, dar imi ia prea mult timp sa fac o subtitrare cu el. Multumesc anticipat.

neoh (187 mesaje) (Utilizator)
8-Aug-2007, 11:08 Top

subtitles workshop. se gaseste pe site

Palaviccini-Centurion (595 mesaje) (Utilizator)
9-Aug-2007, 07:08 Top

Eu la inceput cand traduceam nu foloseam niciun program special, ci pur si simplu utilizam Notepad-ul. De cateva luni de zile folosesc doar Subtitle Workshop.

tzony (5 mesaje) (Utilizator)
9-Aug-2007, 04:08 Top

Mie Subtitle Workshop mi se pare ceva mai greoi de utilizat fata de SubtitleSky, dar oricum... fiecare cu cei obisnuit. Am crezut ca sunt si alte programe. Multumesc.
Mai am o curiozitate. Voua cam cat timp va ia sa faceti o subtitrare de la zero (traducere, adaptare, sincronizare) pentru un film de aprox. 01:40:00? Ca mie unu mi se pare c-am mult cat imi ia mie, adica 10-14 ore.

neoh (187 mesaje) (Utilizator)
9-Aug-2007, 04:08 Top

depinde cat de bun e traducatorul. K daca nu face timpii de la zero atunci se face mai repede. Daca daca face cum ai zis u dureaza destul de mult. De aia apar sub destul de greu. K daca asta ar fi slujba si ar face asta, atunci presupun k ar face sub intr-o zi cred. Nush cam cat ar dura k nu cred k a stat cineva sa faca incontinuu o sub.