PIRATII DIN CARAIBE - COTA SUBS.RO

gambler (27 mesaje) (Utilizator)
27-Mai-2007, 09:05 Top

teren minat

DanyBoss (0 mesaje) (Utilizator)
28-Mai-2007, 02:05 Top

DannyBoss stiu ca mi-a cerut mie voie sa puna la ei


Tocmai, într-o subtitrare UPLOADATĂ de el, în loc de autor scria m*ie subs.ro ...

Atunci ????

Am avut ban pe subs.ro

Am cerut la unu sa imi dea subtitrari noi de la Subs.ro Team si mi-a dat vro 3-4 printre care si aia. Eu nu le-am verificat. Doar la aia era.

Intrebare: Crezi ca am pus-o eu cu kkt-ul ala in ea ca sa ce?

Am vorbit cu Lovendal, i-am spus ca imi cer scuze si a fost greseala mea ca nu am verificat inainte sa o pun. Sincer acum, ce motiv as avea sa pun kkt-uri in sub? Eu nu va sterg nimic din subtitrare.

Intrebare WebMan: A crescut traficu de cand pun eu pe SP subtitrari de la voi?

WebMan (551 mesaje) (Utilizator)
28-Mai-2007, 12:05 Top

Nu se simte nimic la TRAFIC...

Dacă mai ții minte, odată mă ocupam eu pe SP de subtitrări...

(Vizitator)
30-Mai-2007, 02:05 Top

Ca o concluzie: majoritatea userilor care au votat in cadrul acestui topic nu s-au inselat. Subtitrarea a fost furata de titrari.ro in tot intervalul pana la care si numitul site s-a gandit ca atata galagie din partea noastra ar fi jenanta pentru renumele lor, si si-au facut si ei o traducere (aproximativa). Se confirma din nou tactica pe care toata lumea o stie: s-au folosit de subtitrarea noastra pe care au urcat-o si au sters-o de cate ori au vrut, iar cand au scos si ei subtitrarea, nici o versiune anterioara n-a mai ramas pe site, pentru a se elimina "concurenta"(pe care un anume zero barat o proclama, solemn, pe acest forum, fara ca noi nici macar sa stim ca suntem subiectii viselor lui idioate) si, de ce nu, pentru a se proclama curati pe maini dupa ce s-au jucat prin… rahat. Vedeti, baieti, sa nu va fi ramas ceva pe fata…

adicoto (306 mesaje) (Moderator Junior)
30-Mai-2007, 09:05 Top

1. Daca nu o sterg, nu e bine, ca nu e a lor
2. Daca o sterg, nu mai ramane concurenta.

Putina logica aici, va rog, si mai putine cuvinte dure daca se poate. E vorba totusi de un forum public.

AMC (1,453 mesaje) (Administrator)
30-Mai-2007, 09:05 Top

1. Daca nu o sterg, nu e bine, ca nu e a lor
2. Daca o sterg, nu mai ramane concurenta.

Putina logica aici, va rog, si mai putine cuvinte dure daca se poate. E vorba totusi de un forum public.

Din partea mea sa stearga TOT, inclusiv ce a pus jeez...dar de fapt ei sterg numai ce plagiaza, ca restul se ocupa veve-jeez

Palaviccini-Centurion (595 mesaje) (Utilizator)
30-Mai-2007, 09:05 Top

adicoto, asta si dorim...sa stearga absolut tot ce a realizat echipa. Nu avem nevoie de nicio traducere sa ramana acolo. Restul e mai putin important ce fac ei. Ideea era alta: daca traducem si noi ceea ce traduc ei, ei vor sterge orice sub.a noastra. Pe mine chiar nu ma deranjeaza lucrul acesta, insa din asta se poate observa cat de cinici sunt ei: cand au nevoie de sub.noastre, le lasa, cand nu, le sterg. Asta dorea sa arate si cris: CINISMUL celor de la conducerea titrari.ro.

(Vizitator)
30-Mai-2007, 10:05 Top

Pai parerea mea e ca unui astfel de cinism nu-i poti raspunde cu rugaciuni spuse in biserica... (de alungare a celui cu coarne din preajma mierii, se subintelege...) Si nu mai cred ca ratiunea sau bunul simt mai pot fi invocate inca o data pentru a se intelege comportamentul irational al celor etichetati in mesajele anterioare hoti. Cand umbli in fundul gol, ori te vede toata lumea, ori toti sunt goi si tu te crezi imbracat. Una din doua. Iar ceea ce a facut titrari.ro in aceste zile nu mai poate fi acceptat ca venind din partea unui adversar rational. Cred ca cineva de acolo si-a pierdut antenutele si nu se mai poate orienta in spatiu fara un carucior cu rotile care sa-i ajute punerea in miscare a rotitelor atrofiate de frustrarea produsa de la "Pirati" incoace. Noi ii intelegem si apreciem dibacitatea ciopartitorului, insa, sincer, ne vom rezuma la a sublinia toate aceste calitati "extraordinare" ale lor pe cai care se vor diversifica de la o zi la alta.
Vom crea si noi arhive personalizate la toate subtitrarile si, mai ales, vom scrie numele echipei intr-un roz cu nuanta stralucitoare (eventual cu iluzii optice), ca nimeni sa nu ni le mai poata fura ! Smiley Smiley Smiley

Acest subiect este închis.