legion

falic13 (1,211 mesaje) (Moderator Junior)
31-Mar-2017, 13:11 Top

stimate distel ,

se merita variantele web amzn ? si care ar fi diferentele intre multele variante si durate ? ar fi primul downlaod 1080 si m-ar interesa mult acest serial ... cu multumiri pt traducator si un eventual rtaspuns !

bogyvaly (119 mesaje) (Moderator Junior)
31-Mar-2017, 14:23 Top

Cu placere referitor la traducere. Referitor la versiuni, nu e mare diferenta calitativa vizual intre WEB-DL de 1080p si cea WEB AMZN 1080p asa ca te sfatiuesc sa mergi pe WEB-DL mai ales ca e mai mica ca dimensiuni a fisierelor.

“Never argue with an idiot. They will only bring you down to their level and beat you with experience.”


― George Carlin
falic13 (1,211 mesaje) (Moderator Junior)
31-Mar-2017, 14:39 Top

multumesc de raspuns ! m-am mai intalnit cu o dilema la 'good behavior' , de asta am incercat aici ... voi lua ca pana acum , variantele populare , 'rarbg' . respecte!

DISTEL (2,503 mesaje) (Administrator)
31-Mar-2017, 19:11 Top

Toate variantele ripuite de pe Amazon au bitrate video mai mare fata de cele RARBG, deci au calitate mai buna. Se merita daca ai vreun TV de diagonala foarte mare, peste 124 cm si mai e si 4k. Iei daca esti pretentios. Dar nu intotdeauna variantele Amazon se potrivesc la timpi cu cele RARBG. Deci vei avea nevoie de resincronizari. Asa ca... iei si tu ce ai la dispozitie.

bogyvaly (119 mesaje) (Moderator Junior)
31-Mar-2017, 20:23 Top

DISTEL , TV-ul meu e de 55' inch, adica 139 cm, daca nu ma insel, si, crede-ma, diferenta intre cele doua nu e sesizabila vizual Smiley

Modificat 31-Mar-2017, 20:23

“Never argue with an idiot. They will only bring you down to their level and beat you with experience.”


― George Carlin
falic13 (1,211 mesaje) (Moderator Junior)
1-Apr-2017, 00:30 Top

distel , exact aici te-am prins : de ce au amazonul nevoie de resinc ?
acesta a fost si motivul acestei discutii ; sunt mai lungi , au scene uncensored , extended sau altceva de genul asta ? inca o data multumiri pt raspuns si rabdare . la 'collection' ai raspuns foarte la obiect . poate nu e locul aici pt o astfel de postare .... ps, am un Samsung, 40K5502

DISTEL (2,503 mesaje) (Administrator)
1-Apr-2017, 01:31 Top

Episoadele de la AMAZON nu sunt mai lungi, nu au scene uncensored,
nu sunt extended sau altceva de genul asta si cu toate astea uneori e nevoie de resincronizare. Nu stiu de ce. In cam peste 75% cazuri nu e nevoie, dar mai sunt si acele 25% cazuri de care trebuie sa tii cont.
Bogyvaly are si el dreptate. Trebuie sa ai niste ochi super ca sa vezi diferenta, o ascutime si ceva claritate in plus datorita bitrate-ului.
Te sfatuiesc sa fii atent pe viitor si sa verifici durata fisierului RARBG si a celui AMAZON. Daca sunt identice, atunci nu-s probleme si descarci AMAZON ca sa fii in mintea ta impacat ca vizionezi maximum posibil. Daca exista diferenta, atunci s-ar putea sa fie nevoie de resincronizare si mai bine descarci RARBG sa fii sigur, deoarece mai mereu se fac resincronizari pentru variantele RARBG.
Pe de alta parte, vad ca tu ai TV de 102 cm, merge foarte bine si RARBG.

falic13 (1,211 mesaje) (Moderator Junior)
1-Apr-2017, 02:15 Top

multumiri . de obicei descarc fleet , killers , de genul asta ; dar daca abia am luat tv nou , am cautat ceva 1080 si m-am cam incurcat in asa de multe variante existente . am sa iau ce e in arhiva , adica 'WEB-DL.DD5.1.H264-RARBG' . recunostinta tuturor !

dupa dwd , am descoperit si unde e diferenta de durata : web are ad-uri la inceput si sfarsit ...

Modificat 1-Apr-2017, 02:24