EUROVISION

gambler (27 mesaje) (Utilizator)
15-Mai-2007, 08:05 Top

bai am ascultat si eu piesele din concurs acum si imi pare rau de nemti si company, dar cand vii cu piese de 5 ani sau rascantate timp de sute de ani, nu poti emite pretentii.

nemtii saracii se vede ca nu s-au trezit din jazz-ul saracit si constipat de pe vremea nazistilor si revin la singurul argument la care pot in situatia asta in care s-au facut de cacao, anume banii. pacat de ei da si de noi

iar serbia a avut o piesa chiar foarte faina, cum nu am mai vazut la eurovision prea des in ultimii ani

SHAKTI (1,093 mesaje) (Administrator)
15-Mai-2007, 09:05 Top

Au dat azi la Maruta in emisiune o melodie albaneza pe care ar fi plagiat-o sarboaica. Seamana foarte bine. Englezii au sesizat faza asta.

lost in translation
gambler (27 mesaje) (Utilizator)
15-Mai-2007, 10:05 Top

originalitatea nu e garantia calitatii. si ma mir ca si-au permis sa se ia tocmai de asta cand majoritatea pieselor din concurs, in special cele ocidentale, pot fi identificate usor in alte doua-trei trupe.

piesa asta n-o fi ea chiar stralucita, dar e de calitate si cantata cu suflet.

si sunt ridicoli nemtii & co., unu la mana pentru ca pe piesa bulgarilor se va dansa in cluburile germane la vara si doi la mana pentru ca daca e sa luam ideea de mafie si favoritisme politice, sa nu uitam de monopolul pe care il aveau tarile nordice in anii '80 si '90 la 'concursul' asta; acum nu le place sa vada ca li se intampla si lor, desi in cazul asta, cu jegurile de piese pe care le-au prezentat mari occidentali bogati, chiar nu au drept de apel - si e penibil pentru ei sa recurga la argumente de ultima speta care arata cand de plini de prejudecati si aroganta nejustificata sunt.

marioland (84 mesaje) (Moderator Junior)
19-Mai-2007, 12:05 Top

Sunt curios ce au declarat Todomondo, la intoarcere. Erau tare plini de ei... desi nu aveau nicio sansa. Daca nu ii votau romanii din strainatate erau si ei pe locurile codase.

SHAKTI (1,093 mesaje) (Administrator)
19-Mai-2007, 12:05 Top

Au zis ceva de genul ca sonorizarea a fost foarte proasta la ei, ca echipa de acolo nu i-a ajutat cu nimic, cameramanului i-au tremurat mainile si s-a miscat camera, spotul luminos n-a fost pe cel cu chitara la inceputul melodiei si toooot asa... :B:

lost in translation

Acest subiect este închis.