Disperat...caut "job"

(Vizitator)
17-Iun-2007, 12:06 Top

Abia mi-am pus net shi mi-am propus sa fac ravagii.... Smiley .....in fine, sa-mi pun amprenta pe unde merg shi sa-mi ofer serviciile oriunde acestea pot fi de folos.
Am vazut recent filmul spider-man 3 shi am aflat de acest site. Vreau sa va spun ca am prostul obicei sa critic lucrarea altora, insa subtitrarea realizata de voi a fost aproape fara cusur Smiley
Invatz limba engleza de la 4 ani (din desene animate :p ) shi pot sa spun ca acum face parte din mine. Chiar propriile ganduri le formulez in engleza fara sa vreau.....in fine, ceea ce vreau sa intreb este dak ash putea sa va ajut in vreun fel cu traducerile din engleza in romana.
Sunt multe expresii idiomatice in limba engleza care nu pot fi traduse atat de simplu shi nu suport sa vad cum filmele bune vin cu traduceri facute in graba. Din motive financiare incerc sa fac rost un "job" temporar ca translator, ori traducator pentru a ma intretzine in facultate shi m-am gandit sa-mi incerc norocul shi aici.
Dak exista pe aici vreun ajutor, va rog sa ma scuzatzi pt "typingul" meu stalcit dar asha sunt obishnuit. Dak avetzi nevoie de ceva, sau avetzi un post liber, e-mail me pe adresa [email] bau_riciu@yahoo.com[/email]

AMC (1,453 mesaje) (Administrator)
17-Iun-2007, 12:06 Top

din nefericire nu facem pe bani. Este pt amuzament.

neoh (187 mesaje) (Utilizator)
17-Iun-2007, 05:06 Top

Aici nu se fac sub pe bani sau traduceri dar cauta un job adevarat daca chiar ai nevoie de bani la o firma de traduceri sau eu stiu....succes Smiley

(Vizitator)
17-Iun-2007, 08:06 Top

Ms mult...eu am sa mai caut mai caut. Succes shi voua Smiley

dashi (106 mesaje) (Utilizator)
17-Iun-2007, 08:06 Top

@BAU_Riciu

Apasa Shift+Alt pe tastatura dupa care foloseste tastele punct si virgula si apostrof si vei avea doua frumoase diacritice care-ti va inlocui sh si tz......si atentie nu folosi asta si in traduceri ca se vede na sh pa.
Bye

sabian (166 mesaje) (Utilizator)
25-Iun-2007, 06:06 Top

din nefericire nu facem pe bani. Este pt amuzament.

Man, ai zis-o pe scurt... dar uite cum suna. =))

sabian (166 mesaje) (Utilizator)
25-Iun-2007, 06:06 Top

Riciule, esti ala din familia Caraiman? =))

AMC (1,453 mesaje) (Administrator)
25-Iun-2007, 07:06 Top

din nefericire nu facem pe bani. Este pt amuzament.

Man, ai zis-o pe scurt... dar uite cum suna. =))
Smiley Si ce nu am dreptate Smiley

(Vizitator)
10-Iul-2007, 01:07 Top

totusi ai putea da o mana de ajutor asa.....'pro bono' Smiley

Acest subiect este închis.