Dark Matter

bogyvaly (119 mesaje) (Moderator Junior)
6-Sep-2016, 21:36 Top

http://www.imdb.com/title/tt4159076/

Buna, va rog o sincronizare a ep. 8-10 pt orice versiune WEB-DL.

Multumesc mult!

“Never argue with an idiot. They will only bring you down to their level and beat you with experience.”


― George Carlin
DISTEL (2,503 mesaje) (Administrator)
6-Sep-2016, 21:57 Top

Sincronizarile WEB-DL au fost facute pana acum de Agentul007 si gioni666 care nu tin de site-ul nostru. Incearca dicolo pe site la ei cu o cerere si poate te rezolva vreunul din ei. Sa-i lasam sa-si duca la capat proiectul.

bogyvaly (119 mesaje) (Moderator Junior)
8-Sep-2016, 19:14 Top

Aha...Mda... La asta nu ma asteptam...

P.S. Nu m-au ajutat nici ei.

Multumesc pentru nimic....

“Never argue with an idiot. They will only bring you down to their level and beat you with experience.”


― George Carlin
bursucel (1,985 mesaje) (Moderator)
8-Sep-2016, 20:38 Top

Nu o sa inteleg niciodata de ce, cand aveti si alte versiuni la dispozitie, va cramponati de o singura varianta. Ca o vreti voi pe aia. Daca nu se traduce, de ce nu se traduce? Daca se traduce, de ce nu e si versiunea aia? Si aveti si un ton ca si cum vi s-ar datora asta. Serios? Pe bune?

https://yoursmiles.org/tsmile/yes/t2752.gif
bogyvaly (119 mesaje) (Moderator Junior)
9-Sep-2016, 00:54 Top

@bursucel: Tu de ce esti perfectionist cand faci o subtitrare? Eu sunt cand vad un film: vreau sa il vad in cea mai buna calitate posibila si dpmdv WEB-DL este peste HDTV. Si aleg sa il vad si cu cea mai buna subtitrare (motiv pentru care te apreciez cel mai mult din toti traducatorii actuali, poate sa supere cine vrea dar asta este adevarul)
Referitor, la ton....eu am rugat foarte frumos. Si am multumit la fel de frumos.

“Never argue with an idiot. They will only bring you down to their level and beat you with experience.”


― George Carlin
bursucel (1,985 mesaje) (Moderator)
10-Sep-2016, 09:21 Top

bogyvaly, m-a deranjat acel "Multumesc pentru nimic..."
Daca nici macar tu nu ai inteles pana acum cam ce ma face sa reactionez urat la postarile voastre... Distel ti-a spus ca sincronizarile au fost facute de vecini. Nu stiu de gioni, dar agentul intra tot mai rar din cauza copilului. Prefera sa se concentreze pe el, deci nu prea mai face nici sincronizari.

https://yoursmiles.org/tsmile/yes/t2752.gif
Libra (7 mesaje) (Utilizator)
11-Sep-2016, 05:53 Top

Aha...Mda... La asta nu ma asteptam...

P.S. Nu m-au ajutat nici ei.

Multumesc pentru nimic....

Bursucel, ce n-ai inteles, normal ca specimenul asta e nemultumit si are toate motivele. El se respecta,e un perfectionist, vrea sa vada serialul la cea mai buna calitate si acum pe bune cui ii pasa ca agentul a fost binecuvantat cu un coplias de care trebuie sa aiba grija sau ca tu sau alti traducatori sau sincronizatori aveti si voi familii, alte obligstii, viata sociala, joburi etc. Ce om fara suflet agentul sa puna in prim plan propria familie in detrimentul saracilof utilizatori cu un singur neuron care au asteptat deja cateva zile bune sa apara subtitrarea, acum trebuie sa mai astepte si sincronizarea.
Asta deja este o nesimtire crasa, imediat cum apare scriptul utilizatorului trebui8e sa i se ofeer traducerqa si sincronizararile in cel mai scurt timp pentru ca lui ii arde buza sa vada cat mai repede episodul la o calitate excelenta si cu fiecare ora care trece isi pierde rabdarea. Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley

DISTEL (2,503 mesaje) (Administrator)
11-Sep-2016, 07:57 Top

Libra, te rog, se putea si fara "specimen". Bogyvaly era dator sa ceara si a facut-o mereu frumos, multumind. De data asta eu nu m-am bagat peste altii.
E adevarat ca acel "Multumesc pentru nimic...." putea sa lipseasca din postul lui tinand cont ca aici pe subs.ro a primit de-a lungul timpului cele mai multe sincronizari la WEB-DL, dar asta e... Asa a simtit si asa a scris.
Si de obicei eu ma ocup cu sincronizarile la versiunile HDTV si 720p. WEB-DL-urile am facut foarte putine sincronizari si de obicei le las altora, Blackbird care intre timp a renuntat la multe seriale, Garronee care face si el sincronizari doar la cateva, ltpetru care si el are vreo cateva.
Bogyvaly va fi nevoit pe viitor ca sa urmareasca multe seriale in format 720p pentru ca tot mai multi sincronizatori s-au lasat de treaba asta sau mai au foarte putin timp pentru acest hobby.

Modificat 11-Sep-2016, 07:58

bogyvaly (119 mesaje) (Moderator Junior)
11-Sep-2016, 15:38 Top

@ bursucel si DISTEL , imi cer scuze pentru forma mea de exprimare si am inteles situatia.
Voi incerca eu sa suplinesc aceasta nisa, cel putin la serialele pe care le urmaresc. Sincer, daca as avea macar putin mai mult timp m-as reapuca si de traduceri dar...

Am urcat sincronizarile WEB-DL pe site pentru episoadele 8-11.

Modificat 11-Sep-2016, 18:00

“Never argue with an idiot. They will only bring you down to their level and beat you with experience.”


― George Carlin
DISTEL (2,503 mesaje) (Administrator)
11-Sep-2016, 18:09 Top

Si uite asa am mai castigat un sincronizator pentru site! Statea mocnit in tine unul si te multumeai sa ti se dea mura in gura. Smiley
Vazand ca treaba e groasa, ai iesit in fata si ai facut foarte bine. Multumiri pentru sincronizari si spor in toate, Bogyvaly! O mentiune, vad ca sincronizarile tale sunt facute intr-un format mai dubios, cred ca sunt de fapt .sub chiar daca sunt denumite tot .srt.
Vad ca dispare numerotarea linilor si atunci cand o linie se imparte in 2 randuri apare acel "br".
Daca poti, te rog sa le lasi .srt asa cum le iei din arhiva. Daca iti vine greu, atunci le voi transforma eu in .srt asa cum am facut cu aceste 4 sincronizari deja facute de tine. Sanatate!

Modificat 11-Sep-2016, 18:20

bogyvaly (119 mesaje) (Moderator Junior)
12-Sep-2016, 00:22 Top

@ DISTEL , eu sunt o relicva in domeniu si folosesc ceva ce voi nici nu ati atinge si se numeste SubAdjust si da, formatul este intr-adevar .sub. SubAdjust nu stie srt-ul actual si pentru a-l edita il converteste in .sub

Dar nu vad unde ar fi problema caci .sub este citit de absolut, dar absolut toate playerele (inclusiv madia playerele TV) cand .srt, nu.

Iar ca sincronizator pentru subs.ro, o fac de ceva timp, cred ca am vreo 5, 6 sezoane pentru diverse seriale mai vechi Smiley

P.S. Intre timp am urcat si sincronizarea episodului 12 tot in format .sub.

Modificat 12-Sep-2016, 01:10

“Never argue with an idiot. They will only bring you down to their level and beat you with experience.”


― George Carlin
ArhimedeRO (9 mesaje) (Utilizator)
26-Sep-2016, 21:23 Top

Buna seara! Daca se poate si in limita timpului disponibil, o sincronizare pentru Dark.Matter.S02E11.XviD-AFG sau FUM. Multumesc frumos !

Scuze pentru cererea de mai devreme. Am testat cu varianta FLEET si merge pentru ambele: AFG & FUM. Multumesc.

Modificat 26-Sep-2016, 21:35