Atonement (2007)

tuky69 (33 mesaje) (Moderator Junior)
10-Ian-2008, 11:01 Top

Pe site există trei uploaderi pentru această subtitrare. Văzând numărul de download am scos și eu titrarea urcată de doctorașu tradusă de bubulinu11. Sper să nu se supere nici unul pe mine dar este cea mai proastă calitate. Fără diacritice și plină de greșeli. M-am apucat s-o corectez dar la aproximativ 1/4 m-am oprit și am scos varianta lui sabian care avea și aceea câteva greșeli, dar e cea mai bună titrare, cel puțin la varianta FXM.
Nu postam nimic dacă cel puțin nu scria la comentarii: "Varianta revizuita si corectata pentru Atonement.DVDRip.XviD-SVD si Atonement.2007.DvDRip.Eng-FxM Traducerea partiala si sincronizarea Doctorasu'2007."

Îmi pare rău dar contravine total cu mottoul site-ului : "Cele mai noi și bune titrări din România" [-P

(Vizitator)
11-Ian-2008, 12:01 Top

Pai nu vad ce legatura are o subtitrare facuta de cineva din afara echipei (Bubulinu) cu lozinca site-ului... Daca tu ai face o subtitrare din care lipseste o cratima si ceva diacritice, si mie nu-mi convine asta, ce-ai zice daca ti-as sterge-o pe acest motiv si le-as lasa pe celelalte doua care, sa zicem, sunt putin mai bune, dar nici acelea perfecte ? Eu zic sa respectam munca omului, cel putin atunci cand nu este facuta in batjocura. Argumentele invocate de tine nu justifica stergerea ei de pe site, cel putin in opinia mea. Sunt si alte subtitrari, mult mai proaste ca aceea, care merita rase de pe fata pamantului, dar stau nu doar pe site-ul nostru, ci si pe celelalte.

In plus, nu aceste subtitrari tin site-ul in picioare.

tuky69 (33 mesaje) (Moderator Junior)
11-Ian-2008, 01:01 Top

Pai nu vad ce legatura are o subtitrare facuta de cineva din afara echipei (Bubulinu) cu lozinca site-ului... Daca tu ai face o subtitrare din care lipseste o cratima si ceva diacritice, si mie nu-mi convine asta, ce-ai zice daca ti-as sterge-o pe acest motiv si le-as lasa pe celelalte doua care, sa zicem, sunt putin mai bune, dar nici acelea perfecte ? Eu zic sa respectam munca omului, cel putin atunci cand nu este facuta in batjocura. Argumentele invocate de tine nu justifica stergerea ei de pe site, cel putin in opinia mea. Sunt si alte subtitrari, mult mai proaste ca aceea, care merita rase de pe fata pamantului, dar stau nu doar pe site-ul nostru, ci si pe celelalte.

In plus, nu aceste subtitrari tin site-ul in picioare.


Nu mă gândeam la ștergerea ei de pe site, ci la inducerea în eroere provenind din numărul de download-uri. Comentul te face s-o alegi pe asta din cele trei iar apoi... "surpriză"
Ideea era că reclama bate calitatea. SCUZE!

RottenKid (23 mesaje) (Utilizator)
16-Ian-2008, 12:01 Top

Pai nu vad ce legatura are o subtitrare facuta de cineva din afara echipei (Bubulinu) cu lozinca site-ului ... Daca tu ai face o subtitrare din care lipseste o cratima si ceva diacritice, si mie nu-mi convine asta, ce-ai zice daca ti-as sterge-o pe acest motiv si le-as lasa pe celelalte doua care, sa zicem, sunt putin mai bune, dar nici acelea perfecte ? Eu zic sa respectam munca omului, cel putin atunci cand nu este facuta in batjocura. Argumentele invocate de tine nu justifica stergerea ei de pe site, cel putin in opinia mea. Sunt si alte subtitrari, mult mai proaste ca aceea, care merita rase de pe fata pamantului, dar stau nu doar pe site-ul nostru, ci si pe celelalte.

In plus, nu aceste subtitrari tin site-ul in picioare.


Cris999: are o super mare legatura , ia gandeste-te la un exemplu extrem de stupid si de banal. Daca eu am o alimentara si tie iti dau salam stricat (bine-nteles ca la mine pe perete sta un motto "Cel mai bun salam din lume") a cui e vina ? A mea sau a producatorului ca mi-a dat mie salam stricat?

"dar stau nu doar pe site-ul nostru, ci si pe celelalte." - te superi pe mine daca-ti zic ca ai dat cea mai puerila explicatie posibila? De ce mai stau inca pe site-ul asta?

Sincer acum , va respect orele petrecute pentru ca nemultumitu de mine sa aiba titrare dar hai sa facem ceva mai mult decat sa pretindem ca suntem maturi si sa nu mai sari de fund in sus ca suntem atacati de x sau y.

(Vizitator)
16-Ian-2008, 10:01 Top

Daca eu am o alimentara si tie iti dau salam stricat (bine-nteles ca la mine pe perete sta un motto "Cel mai bun salam din lume") a cui e vina ? A mea sau a producatorului ca mi-a dat mie salam stricat?


E vina producatorului, normal. Lui o sa-i inchida fabrica, nu mie magazinul. Dar, spre deosebire de salamul din exemplu, nimeni nu are obligativitatea de pe acest site sa corecteze subtitrarile ajunse in starea salamului stricat inca dinainte sa fie urcate pe site. In schimb, vanzatoarea de la magazin are aceasta obligativitate, altfel ea va fi raspunzatoarea pentru ca a doua oara clientul nu va mai lua de la ea iar patronul va fi amendat pentru ca a pus in pericol viata clientului. Exemplu prost ales.

De ce mai stau [subtitrarile] inca pe site-ul asta?


Am sa-ti dau un raspuns la fel de superficial ca intrebarea ta: pentru ca stau la fel si pe alte site-uri. Du-te mai intai si spune-le sa le scoata de pe raftul mezelariei lor, iar daca se scot din circulatie, poate ne gandim si noi sa nu mai punem in pericol nervii celor mai pretentiosi cand cauta un film pentru a se relaxa, nu pentru a se enerva din cauza analfabetismului unora.


hai sa facem ceva mai mult decat sa pretindem ca suntem maturi si sa nu mai sari de fund in sus ca suntem atacati de x sau y


Perfect de acord cu tine. Astept subtitrari de la tine, ca dovada ca pui si tu umarul. Eu imi iau angajamentul public ca am sa ti le verific personal pe fiecare in parte, pe film, in limita timpului disponibil. Sau sa inteleg ca tu esti din cei care ataca pe x sau y si oricate s-ar face, joci rolul eternului nemultumit ? In cazul asta, raspunsul este simplu: te aprovizionezi cu salam de la o alta mezelarie. Ca n-o sa mananci salam de Sibiu ci doar salam "popular", asta e partea a doua. Dar esti liber sa alegi, e unul din avantajele democratiei.

RottenKid (23 mesaje) (Utilizator)
16-Ian-2008, 12:01 Top

hai sa lamurim discutia pe yahoo ca sa intelegi totusi ce am vrut sa zic , apoi daca ai chef pui log-ul aici pentru ca pe bune ca nu am chef sa ma iau la discutii colorate cu tine. te-ai atacat degeaba , era o simpla parere (pe care am argumentat-o cat am putut).

(Vizitator)
16-Ian-2008, 04:01 Top

Fiecare si-a spus punctul de vedere, am inteles ce-ai vrut sa spui. Dar nu se pot sterge acele subtitrari, cel mult se poate pune un semn de atentionare si atat. Asta n-are nimic de-a face cu firma.

RottenKid (23 mesaje) (Utilizator)
16-Ian-2008, 06:01 Top

e bine totusi ca am ajuns la o concluzie simpla