Recomandari seriale de vara

Nebuna (692 mesaje) (Moderator)
2-Aug-2014, 11:55 Top

Exact asa cum spune titlul.

Am aproximativ 50-55 de seriale, din care doar 10 sunt de vara. Adica vara, inainte de culcare, nu prea am la ce sa-mi clatesc ochii.
Urmaresc deja: Pretty Little Liars, Perception, Under the Dome, Orange is the new black, Royal Pains, Rizzoli and Isles, Devious Maid (care si-a incheiat sezonul), Witches of East End, Suits si Covert Affairs
As dori ceva propuneri/recomandari din ce urmariti si voi deja, cu cateva 2-3 descrieri. Fara trailer, ca trailer pot sa vad si eu. Pentru mine e mai ok sa-mi spui in 2-3 propozitii tema serialului, decat sa-mi oferi un trailer. Am vazut multe filme/seriale nereusite sau care m-au dezamagit, pt ca aveam asteptari mai mari din ceea ce vazusem in trailer. Smiley

Momentan am pus ochii pe Murder in the First.
Multumesc, astept propuneri. Poate vor prinde bine si altora, nu doar mie. Smiley

Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present.
EGhetto (67 mesaje) (Moderator Junior)
2-Aug-2014, 13:20 Top

Recomandarile mele.
American Horror Story - Daca iti plac ciudateniile asta e pentru tine.
Twin Peaks - o crima nerezolvata, e mai vechi dar e foarte foarte fain, Breaking Bad- un profesor se apuca de facut amfetamina(ilegal) si trece prin multe intamplari
Revenge (asta e super)- o tipa vine in Haptons si incearca sa isi razbune tatal inchis pe nedrept. Mi-a plcut la nebunie.
Fringe - experimente ciudate ascunse de lumea obisnuita.
Heroes - Din nume e cu supereroi, dar care inca nu sunt constienti de puterile lor. Actiunea se petrece in toata lumea si e foarte bine structurat.

Nebuna (692 mesaje) (Moderator)
2-Aug-2014, 13:43 Top

Super EGetto. Recunosc, American Horror Story ma tenteaza, sper sa nu fie totusi prea freaky.
Breaking Bad am vazut primul sezon, nu m-a atras; Fringe am vazut, intr-adevar, merita. Cel putin primele 2 sezoane m-au captat; Heroes la fel, mai putin ultimul sezon. Revenge pare interesant, merita tras un ochi si pe acolo. Smiley

Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present.
adicoto (306 mesaje) (Moderator Junior)
2-Aug-2014, 21:59 Top

The leftovers. Nu se stie de ce, la un moment dat de pe pamant au disparut niste oameni. Serialul se concentreaza pe cei care au ramas sa rezolve. Misterul disparitiei, sentimentele de vinovatie...etc. Recomand cu caldura.

falic13 (1,211 mesaje) (Moderator Junior)
3-Aug-2014, 01:28 Top

call the midwife - un grup 'colorat' de asistente si calugarite pe biciclete , aduc pe lume copii [comedie drama] .

a place to call home - dragoste si [foarte multe] prejudecati [drama romantic] .

believe - o fetita cu puteri speciale [actiune drama]

mrs brown's boys - mamaia tuturor hohotelor [comedie]

am pus doar ce am vazut si eu . sunt serii scurte , de vara numai bune inainte de culcare ...

Nebuna (692 mesaje) (Moderator)
4-Aug-2014, 00:00 Top

Bun, mrs brown's boys, o comedie e chiar binevenita seara, doar ca abia am gasit serialul.
Leftovers pare destul de interesant.
Multumesc pentru recomandari. Smiley

Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present.
falic13 (1,211 mesaje) (Moderator Junior)
4-Aug-2014, 00:34 Top

ar mai fi si

the o.c.

boston legal - shatner spunand 'denny crane' ...




netraduse

rake - dezmat total!!!

Modificat 4-Aug-2014, 00:41

Nebuna (692 mesaje) (Moderator)
4-Aug-2014, 20:59 Top

Mrs Brown's Boys, e un fel de serial-teatru. Adevarul e ca-mi place, e mai ciudat putin. Dublele sunt si ele filmate. Smiley

Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present.
DISTEL (2,499 mesaje) (Administrator)
4-Aug-2014, 21:26 Top

Mrs Brown's Boys e nebunie curata. Umor irlandez de buna calitate zic eu. Merita cu varf si indesat.

Modificat 4-Aug-2014, 22:42

Nebuna (692 mesaje) (Moderator)
7-Aug-2014, 00:24 Top

Serialul e criminal. In sezonul 2, la episodul 4 cel putin, am ras cu lacrimi. Aveam nevoie de un astfel de serial, sa mai si rad.

Mersi falic pentru el. Smiley

Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present.
falic13 (1,211 mesaje) (Moderator Junior)
7-Aug-2014, 00:39 Top

cu placere ! nu-s la curent cu noutatile , doar cu bunatatile ...

de asemenea mai recomand smash - musical despre marilyn ...

Nebuna (692 mesaje) (Moderator)
13-Aug-2014, 20:06 Top

Vin cu o actualizare la ce am mai vizionat in ultima vreme.
- Mrs. Brown's Boys, e criminal. RECOMAND tuturor acest serial. Ultima oara cand am ras la un asa serial, a fost la Friends. Smiley
- Murder in the First, m-a plictisit inca dupa primul episod. Nu prea are parte de actiune, e mai mult drama..
- The Leftovers ca si poveste in sine pare interesant, dar m-a cam dezamagit primul episod, mai ales ca sunt o iubitoare de animale.. Iar secventa cu cainele si cerbul m-au ravasit putin, chiar daca este vorba de un film (prelucrare). Cu toate astea imi voi face curaj sa merg mai departe de primul episod, pentru ca tema in sine e interesanta. Sunt si eu curioasa, de ce au disparut acei oameni.
Mai am in vedere pentru testare:
- American Horror Story
- Revenge
- Call the Midwife.

Multumesc pentru recomandarile voastre! Smiley

Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present.
falic13 (1,211 mesaje) (Moderator Junior)
15-Aug-2014, 01:17 Top

cu scuzele de rigoare ,daca-s insistent , dar mai am cateva idei ...

traduse : doc martin - briliant doctor , manierat , nu prea ...
happy valley - un thriler bbc extraordinar

netraduse : friday night dinner - alta comedie englezeasca ; la cateva faze mi-au dat lacrimile de ras ...

sattan (1,477 mesaje) (Moderator)
9-Dec-2015, 23:47 Top

Caut si eu niste seriale politiste, mistery, in care un caz se desfasoara in decursul unui sezon.

Modificat 9-Dec-2015, 23:47

I NEVER SAY THIS, BUT DON'T SWALLOW!!! Deadpool http://smileys.emoticonsonly.com/emoticons/p/peeing-2085.gif

http://sattan30.deviantart.com
https://soundcloud.com/user-334482653 Smiley

https://i.gifer.com/origin/5a/5ad16009d2bf997bbe1fbe6940066893.gif


https://i.imgur.com/hLCZcA2.png
falic13 (1,211 mesaje) (Moderator Junior)
10-Dec-2015, 00:43 Top

incearca 'bron' si 'hannibal'