Pentru subtitrari

alex19051988 (4 mesaje) (Utilizator)
30-Iul-2017, 14:48 Top

Nu este posibil sa folositi aplicatia de la Microsoft pentru Skype in care acuma poti vorbi cu oricine din lumea aceasta chiar daca nu cunosti limba acelei persoane ca iti traduce aplicatia imediat in limba ta natala tot ce vorbeste interlocutorul tau. Nu ar fi buna aceasta aplicatie si pentru subtitrari ca sa se poate traduce cat multe seriale si filme care apar zi de zi.

bogyvaly (119 mesaje) (Moderator Junior)
31-Iul-2017, 18:43 Top

Smiley)))) Ai incercat cu traducrerea in limba romana? cam la fel cu google translate...

“Never argue with an idiot. They will only bring you down to their level and beat you with experience.”


― George Carlin
bibeboom (398 mesaje) (Moderator)
2-Aug-2017, 17:56 Top

Nu este posibil sa folositi aplicatia de la Microsoft pentru Skype in care acuma poti vorbi cu oricine din lumea aceasta chiar daca nu cunosti limba acelei persoane ca iti traduce aplicatia imediat in limba ta natala tot ce vorbeste interlocutorul tau. Nu ar fi buna aceasta aplicatie si pentru subtitrari ca sa se poate traduce cat multe seriale si filme care apar zi de zi.

"Acuma" vom incerca si noi sa vedem ce iese,tu ai incercat "acmu/iacmu"

phoenixc (22 mesaje) (Moderator Junior)
10-Mai-2021, 18:14 Top

Cine ma poate ajuta cu video pantru ultimele 4 episoade din sezonul 5 ale serialului Van Helsing?. Poate urcate undeva de unde pot descarca.
Nu folosesc torrent, si nu-mi place sa fac traduceri in orb si mai ales nu am cum sa sincronizez traducerile. Folosesc subtitle workshop
Sunt un fost traducator aici dar nu ma intrebati de ce m-am retras subit.
Am deja ep 1 din sezonul 5 gata tradus dar nesincronizat si lucrez la ep2.

cuvintele sunt imaginea sufletului
DISTEL (2,503 mesaje) (Administrator)
10-Mai-2021, 18:35 Top

Scuze, dar cine sta sa descarce cele 4 episoade si apoi sa ti le urce pe vreun site de sharing?
Adica toata treaba sa treaca prin doua maini, cand foarte simplu este sa ti le descarci singurel cu utorrent.
Zici ca nu vrei sa folosesti utorrent, dar nu poti depinde de unul si altul in fiecare saptamana pentru fisierele video. E nerezonabil.
Asa ca pune mana si instaleaza utorrent-ul si intra pe https://rarbgmirror.com/torrents.php?search=Van+Helsing.S05 pentru a le descarca singur.
Sanatate!

Modificat 10-Mai-2021, 18:36

phoenixc (22 mesaje) (Moderator Junior)
10-Mai-2021, 20:19 Top

Multumesc de ajutor.
Pot urca subtitrarile nesincronizate? Spuneti-mi, si am sa le traduc doar pentru mine, sau le voi trimite direct la site-ul cu serial.
Si traducerile pentru serialele pe care le-am urcat aici tot nesincronizate au fost dar am crezut ca se poate face ceva in acest sens.
Nu ceream video daca puteam sa stau la seed...

Edit: Windows nu ma lasa sa instalez torrent, gaseste un malware. Nu stiu cum sa fac sa-l instalez.

Modificat 10-Mai-2021, 22:10

cuvintele sunt imaginea sufletului
DISTEL (2,503 mesaje) (Administrator)
11-Mai-2021, 01:19 Top

Unde te-am trimis eu pe RARBG nu trebuie sa stai neaparat la seed.
Poti sterge torentul imediat ce s-a descarcat.
Se pare ca Windows Security il vede ca pe malware.
Incearca sa dai off la Windows Security daca se poate si instaleaza utorrentul de pe site-ul lor: https://www.utorrent.com/desktop
Poti urca subtitrarile nesincronizate pe site.
Vedem noi apoi la ce variante se potrivesc.

phoenixc (22 mesaje) (Moderator Junior)
11-Mai-2021, 10:28 Top

Diacritice obligatorii? ca sa stiu daca le pun sau nu.
Multumesc ptr raspuns.

Edit: multumesc din suflet celei care mi-a trimis episoadele. Mi-a usurat munca si a ajutat la o traducere de calitate.

Modificat 11-Mai-2021, 10:50

cuvintele sunt imaginea sufletului
DISTEL (2,503 mesaje) (Administrator)
11-Mai-2021, 18:46 Top

Cu diacritice, evident. Le poti pune cu AutoCorect automat.

phoenixc (22 mesaje) (Moderator Junior)
11-Mai-2021, 22:05 Top

Multumesc. Am facut-o deja.
Cu sincronizarea e mai naspa, ca sunt traduse din italiana si astia sunt mai puturosi. Cand o sa stapanesc f bine engleza, n-o sa mai fie atat de dificil.

cuvintele sunt imaginea sufletului